Kripto HaberleriAltcoinEthereum Nedir? | Diğer Kripto Paralardan Farkları Nelerdir?

Ethereum Nedir? | Diğer Kripto Paralardan Farkları Nelerdir?

Takip et

Ethereum Nedir? | Diğer Kripto Paralardan Farkları Nelerdir?

Ethereum, birçok kripto paralardan farklı olarak Blockchain tabanına sahip sanal bir paradır. 2017 senesinde büyük bir rekor kırarak tam üç bin kat değerini arttırarak bu sanal paraya yatırım yapanları sevindirdi ve şu aralar en dikkat çekici olan kripto para birimlerinden biridir.  Ethereum, 2013’ün ilk yarısında Vitalik Buterin tarafından ortaya çıkartılarak halka sunuldu. Ethereum sanal para birimi 2015 senesinde ise herkesin faydalanabilmesi amacıyla tamamen piyasaya girdi. Bitcoin gibi benzer yapıya sahip olan ancak Bitcoin gibi bir popülariteye ve hacmine daha ulaşamamıştır fakat Bitcoin’in ardından 2. Sırada gelerek en yakın takipçisi durumundadır.

Hangi tabana sahiptir

Ethereum tıpkı Bitcoin gibi Blockchain tabanına sahip bir sanal paradır. İki sanal para da blockchain tabanına sahip olmanın yanı sıra son derece güvenilir bir kripto para birimidir. Aynı Bitcoin gibi sahip olduğunuz bilgisayarınızın gücüne göre kendiniz coin üretimi yapabilirsiniz. Ethereum, bilgisayarında mevcut olan ekran kartından faydalanır, Bitcoin gibi işlemci gücünüzden çok da faydalanmaz.

Blockchain tabanı ne demek

Yapılan hesap işlemlerinin kayda alındığı ve bir noktada biriktiği bir yer şeklinde açıklayabiliriz. Buna kayıt defteri de diyebiliriz. Bu özellikte bir sistemi bünyesinde barındırması, dışardan gelecek olan tüm müdahaleleri de bertaraf etmiş oluyor ve bu sebeple oldukça sağlam bir biçimde saklama işlemini gerçekleştiriyor.

Ethereum madenciliği nasıl yapılır

Küçük bir miktarla bile evinizde de kolaylıkla kişisel bilgisayarınız yardımıyla yeni ethereumlar çıkarabilirsiniz. Tabi bu madenciliğin kolay olması kişisel bilgisayarınızın ve en çok da ekran kartınızın çok güçlü olması gerekmektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları