Kripto HaberleriEthereumEthereum Vakfı Dumpa Mı Hazırlanıyor? 20.000 ETH Kraken'e Gönderildi!

Ethereum Vakfı Dumpa Mı Hazırlanıyor? 20.000 ETH Kraken’e Gönderildi!

Takip et

Risk iştahının yükseldiği bir dönemde dün yaşanan 6000$’lık düşüş yatırımcıların moralini bozdu. Her ne kadar Bitcoin 65.000$ seviyelerinde tutunmayı başarsa da, yeni bir düşüş gelir mi sorusu gündemdeki sıcaklığını koruyor.

Zincir içi veriler Bitcoin’de hala gidecek yolumuz olduğunu gösterse de, yatırımcıların markete temkinli yaklaştığını gözlemliyoruz.

Bu aşamada Ethereum kanadından gelen bir transfer iyice kafaları karıştırdı.

Etherscan’a göre Ethereum vakfı Kraken borsasına 20.000 ETH gönderdi. Bu ETH’lerin bugünkü değeri yaklaşık 100 milyon dolar değerinde.

Bu veri tek başına bir anlam ifade etmese de, Mayıs ayında gerçekleşen benzer bir transfer yatırımcılarda tedirginlik yarattı. Zira aynı cüzdandan 17 Mayıs tarihinde de 35.000 adet ETH çıkışı olduğu görülüyor. Bu da o tarihte yaklaşık 112 milyon değerinde idi.

17 Mayıs’daki bu transferden sonra Ethereum’da %50’ye yakın bir düşüş yaşanmıştı. Düşüşün bu transferle bir bağlantısı olup olmadığı bilinmese de, bugünkü transfer ve önceki transfer arasındaki benzerlik yatırımcıları tedirgin etmeye yetti.

Uzmanlar, Ethereum’ların Kraken’e neden gönderildiği bilinmediği için sadece bu veriye göre hareket etmenin doğru bir hamle olmayacağını değerlendirirken, yatırımcıları işlemlerinde stop kullanmaları konusunda uyarıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları