Kripto HaberleriEthereumEthereum Vakfı Yöneticisi Danny Ryan, 2023 ve ETH'nin Ne Zaman Tamamlanacağı Hakkında...

Ethereum Vakfı Yöneticisi Danny Ryan, 2023 ve ETH’nin Ne Zaman Tamamlanacağı Hakkında Konuştu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum Vakfı yöneticisi Danny Ryan, GitHub üzerinden paylaştığı uzun bir analizde 2023’e ilişkin düşüncelerini açıkladı.

Danny Ryan, Ethereum’un (ETH) son beş yılını ve özellikle Proof-of-Stake geçişinin ve Merge’ün başarıyla tamamlanması gibi başarılarını değerlendiriyor.

Rakipleri bocalarken Ethereum’un gelecek için iyi bir konumda olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte Ryan, düzenleyici eylemler ve katman 2 protokolleri için ölçeklenebilirlik ve istikrar ihtiyacı gibi önlerindeki zorlukları da kabul ediyor.

Genel olarak Ryan, Ethereum’un bu zorlukların üstesinden gelebileceğine ve yenilik yapmaya devam edebileceğine dair iyimserliğini ve güvenini ifade ediyor.

İlgili Haber
G20 Zirvesinin Ardından Kripto Para Açıklamaları Yayınlandı: Tarih Verildi!

“Ethereum’un Tamamlanması İçin 5-10 Yıl Var”

Ryan, yazısında düşüncelerini şöyle açıkladı:

“Önümüzdeki teknik yol haritası uzun ve karmaşık, ancak uygulamamız ve zaman çizelgemiz konusunda endişeli değilim. Çünkü üst düzeyde performans gösterebileceğimizi kanıtladık ve ethereum ekosisteminin doğru (ve zor) yönde ilerlediğini teyit ettik, bu da Ethereum’u her düzeyde daha dirençli hale getiriyor.

Sektör dolandırıcılıkla dolu, ancak ETH dimdik ayakta duruyor. Bir ayı piyasasının derinliklerinde bile, ETH bir kurucu ve yenilikçi olmaya devam ediyor. Giderek daha değişken hale gelen küresel bir ortamda ETH, kilit alanlarda etki yaratmanın yollarını buldu.

Vitalik’in yol haritası belgesine kısa bir bakış, protokolün “tamamlanması” için daha önümüzde uzun ve karmaşık yıllar (5, 10) olduğunu fark etmenizi sağlayacaktır.

Ancak burada ‘tamamlanma’nın ne anlama geldiği tüm yönleriyle yansıtılıyor – yeterli nihai statüye ulaşma. Neyin yeterince işlevsel, yeterince güvenli, yeterince merkezi olmayan olduğu gibi soruların yanıtlanması. Önemli olan, optimize edilmesi gereken hususlar ve asgari eşiğin ne olduğu konusunda kavramsal ve teknik olarak daha net olmaktır.

Bu hususlarda net olmak, önümüzdeki yıllarda karmaşıklık/işlevsellik arasında önceliklendirme yapmamıza ve doğru ödünleşimleri gerçekleştirmemize yardımcı olacaktır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları