Kripto HaberleriEkonomiG20 Zirvesinin Ardından Kripto Para Açıklamaları Yayınlandı: Tarih Verildi!

G20 Zirvesinin Ardından Kripto Para Açıklamaları Yayınlandı: Tarih Verildi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bugün gerçekleşen G20 zirvesinin ardından zirveye liderlik eden Hindistan tarafından kripto paraları da kapsayan bir açıklama yayınlandı.

Hindistan, G20 Zirvesinin Ardından Kripto Para Açıklaması Yayınladı

Hindistan tarafından yayınlanan açıklamada ilk olarak stablecoinlerin küresel olarak düzenlenmesine yönelik açıklama yaptı. Hindistan, FSB’nin küresel stablecoin’lerin düzenlenmesi, denetlenmesi ve gözetimine ilişkin üst düzey tavsiyelerini sonuçlandıracağını söyledi.

Hindistan, Temmuz 2023’e kadar kripto varlık piyasalarının ve faaliyetlerinin düzenlenmesi, denetlenmesi ve gözetimine ilişkin üst düzey tavsiyelerde bulundu.

Yapılan açıklamalarda merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) hakkında da bahsedildi. Hindistan, merkez bankası dijital para birimlerinin potansiyel tanıtımı ve yaygın olarak benimsenmesinin makro-finansal etkilerini araştırmaya devam edeceğini söyledi.

Hindistan yaptığı açıklamasında, merkezinde güçlü, kota temelli ve yeterli kaynaklara sahip bir IMF’nin bulunduğu güçlü ve etkili bir küresel finansal güvenlik ağının sürdürülmesi konusundaki kararlılığını yineledi.

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Das, kripto varlıklar ile ilgili büyük risklerin artık geniş çapta kabul gördüğünü söyledi.

İlgili Haber
Analist "İlk Çeyrek İçin Boğa Momentumu Bitti" Dedi, Yıl Sonu İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı!

Aynı zirvede ABD Hazine Bakanı Yellen da birtakım açıklamalarda bulunmuştu. Bengaluru’daki G20 toplantısının oturum aralarında Reuters’e konuşan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto paralar için güçlü bir düzenleyici çerçeve oluşturmanın “kritik” olduğunu söyledi ancak ABD’nin herhangi bir yasak önermediğini de sözlerine ekledi.

Yellen, “Kripto faaliyetlerinin doğrudan yasaklanmasını önermedik, ancak güçlü bir düzenleyici çerçeve oluşturmak kritik önem taşıyor” dedi. “Diğer hükümetlerle birlikte çalışıyoruz” diye ekledi.

Daha önce IMF İdari Direktörü Kristalina Georgieva, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman ile bir toplantıya eş başkanlık ettikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, kriptoyu yasaklamanın bir seçenek olması gerektiğini söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları