Ethereum

Ethereum Yatırımcılarının Kötü Kaderi: Araştırmalar Gerçeği Gözler Önüne Serdi

Yapılan araştırmalar, Ethereum cüzdanlarının yüzde 90'ının zarar gördüğünü ortaya koyuyor.

Kripto para sektörünün ikinci en büyük değeri Ethereum, yatırımcılarına büyük kayıplar yaşatmaya devam ediyor. Ethereum cüzdanlarının yüzde 90’ının zarar gördüğü belirtiliyor. Zararda olduğu belirtilen cüzdan oranı yaklaşık olarak 31 milyon 310 bin Ethere denk geliyor. Bu durum yatırımcıların şu anda 129 dolardan işlem gören ETH’yi zamanında çok daha yüksek bir fiyattan aldıklarını gösteriyor. Nitekim zarardaki yatırımcıların büyük bir bölümü cüzdanlarındaki ETH’yi 11 ila 530 dolar aralığında satın aldı. Buna karşılık yalnızca yüzde 8’lik kısımda yani 2.79 milyon adreste, satın alımlar şu anki fiyattan daha düşükken gerçekleşmişti. Yani Ether yatırımı yapanların yaklaşık yüzde 90’ı zararda.

Bazı analistler Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunlarının büyük ihtimalle yatırımcıların güvenini azalttığını ve fiyat düşüşüne yol açtığını düşünüyor.

ETH fiyatı 2018’in başında 1400 dolara kadar çıkmış ancak daha sonra müthiş bir düşüşle 80 dolara ulaşmıştı. Sonrasında yeniden 400 dolara kadar çıkan kripto para, bu sıralar yeni bir düşüş trendinin içinde.  2019’daki değer grafiğine bakılırsa bu senenin ilk yarısında yüzde 120’den fazla artış yaşayan ETH, ikinci yarıda yüzde 54 düşüş kaydetti. Şu an tüm yatırımlar ikinci en büyük kripto değerin ne zaman tatmin edici bir yükselişe geçeceğini merak ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu