AnalizEthereum

Ethereum Yeniden 1440 Doları Görebilecek Mi? Uzmanlar Ne Diyor?

Ethereum 2018'in başlarında gördüğü tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1440 dolar seviyesine tekrar görebilecek mi? Uzmanlar ne diyor

Ethereum’un son günlerdeki yükselişi tüm piyasanın yönünü kendisine çevirirken bazı borsalarda ETH işlem hacmi neredeyse BTC’yi bile geride bırakma noktasına geldi. Önemli seviye olan 290 dolar direnci de geçilerek 320 dolara kadar yükselen ETH, bir miktar geri çekilme ile 310 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Covid-19 salgınından bugüne piyasadaki diğer altcoinler ile karşılaştırıldığında Ethereum’un yıldızının parladığı ve hala büyüyebilmek için büyük alana sahip olduğu görülüyor. Mart ayındaki büyük çöküşten beri yüzde 270 oranında yükseliş gösteren ETH, özellikle 2.0 güncellemesinin gündeme gelmesi ile oldukça fazla popüler hale geldi.

Uzmanlar 2.0 güncellemesi ile ilgili özellikle ağustos ayı içerisinde başlanacak testlerle ETH’nin daha fazla yükseliş gösterebileceğini tahmin ediyor. Bakıldığı zaman özellikle son dönemin en popüler ilgi odağı haline gelen DEFI projeleri, ETH ağında oldukça fazla yoğunluğa sebep olduğu için ağdaki komisyon ücretleri bir hayli yükselmiş durumda.

ETH 2.0 güncellemesi ile tam da bu ölçeklenebilirlik sorunlarının önüne geçilmek amaçlanıyor. Ayrıca ETH’deki madencilik kavramı tamamen değişerek “stake ederek kazan” (elinde ETH tutarak kazan) mantığına dönüşecek ve böylelikle ETH’ye olan talep daha da artmış olacak. Ayrıca ağdaki yoğunluk ve ETH aktarımları için harcanan madencilik maliyetleri de ortadan kalkmış olacak.

Özetle Ethereum ağı, DEFI ekosistemindeki projelerin altından kalkabilir ve bu bağlamda 2.0 güncellemesi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirse tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1440 dolar bile geride kalabilir. Yatırımcıların özellikle ETH 2.0 gelişmelerini yakından takip etmeleri son derece önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu