EthereumHaberler

Ethereum’da Berlin Hard Fork’unun Detayları Paylaşıldı

Ethereum'a hard fork geliyor

Ethereum geliştiricilerinden James Hancock bir sonraki Ethereum yükseltmesinin taslağını paylaştı. Yüseltmenin adı Berlin.

Berlin, mevcut Ethereum 1.0’ın blok zincirinde iyileştirme yapmaya odaklı bir güncellemedir. Ethereum 2.0’da kilitli Ethereumlar hala beklerken, bu güncelleme mevcut sistemi iyileştirmesi ve ETH 2.0’a sorunsuz bir geçişin zeminini hazırlaması hedefliyor.

Haziran 2020’den itibaren yapılması beklenen iyileştirmeler bazı teknik nedenlerden dolayı ertelenmişti. Hard fork olarak adlandırılan bu güncellemenin tarihi henüz belli değil. Diğer teknik detayları aşağıdaki twitte bulabilirsiniz.

Hard Ford Nedir?

Adından da anlaşılabileceği gibi katı/sert ayrışım olarak adlandırabileceğimiz Hard Fork’da, eski kurallara göre oluşturulmuş bloklar sadece eski kurallarda geçerli olur. Aynı şekilde yeni oluşturulan versiyonlarda sadece yeni kurallar geçerli olur. Sonuçta iki farklı zincir ortaya çıkar ve birbirleri arasında etkileşim olmaz. Bu işlemde madencilerin ikiye bölünme riski çok yüksek olduğu için sadece çok gerek görülen kritik durumlarda tercih edilir.

İlgili Haber
Hard Fork ve Soft Fork Nedir? Coinler Üzerindeki Etkileri Nelerdir?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu