Ethereum

Ethereum’da (ETH) Bir Devri Kapatacak Olan Güncelleme Açıklandı!

Bellatrix, bir devri resmen bitirecek.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), kesinlikle 2021 yılında büyük bir ivme yakaladı.

Merkeziyetsiz finans sektörüne ev sahipliği yapan ETH’nin rakipleri sayıca artsa da ETH 2.0 ile beraber “merkeziyetsizliğin kralının” yine tahtını koruyacağı tahmin edilmekte.

Bu bağlamda Proof-of-Work yani madencilik tabanlı Ethereum ağının Proof-of-Stake tabanlı madenciliğin olmadığı modele geçmesi büyük önem arz ediyor. Beklenen güncellemenin adı ise sonunda resmen açıklandı.

İlgili Haber
ETH 2.0'ın Önemine Vurgu Yapan Analist: Ethereum Tahtını Kaptırabilir

Bellatrix Geliyor

Ethereum ağındaki madenciliği bitirip bunu stake edilen ETH üzerinden validator olunan ve işlemlerin böyle onaylanacağı modele çeviren Bellatrix, tanıtıldı. Bellatrix uzun süredir beklenen iki ağ arası birleşimi sağlayacak ve Beacon Chain olarak bilinen ilk güncellemenin yerini alacak. PoW yerine PoS modeline geçilmesi ile ise Ethereum ağında büyük bir verimlilik elde edilmesi bekleniyor.

Güncellemenin şu an için 2022 yılının ikinci ila birinci çeyreği arasında gerçekleştirilmesi beklenmekte. Beacon Chain ise bunun devamında ağdan farklı ve bağımsız bir şekilde işlev sağlayacak. Beacon Chain, Proof-of-Stake tabanlı olurken eski ağ ise Proof-of-Work tabanlı kalmaya devam edecek. Ethereum’u “çevre dostu” yapacak olan Bellatrix, ağın tamamen ölçeklenebilir olmasını sağlayacak.

Geliştiriciler, PoS ve PoW arasında geçişin oldukça karmaşık olduğunu belirterek bunun bir süre ertelenebileceğini belirtti. Yani ilgili güncelleme verilen tarihlerin biraz ardına sarkabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu