EthereumHaberler

Ethereum’daki (ETH) Yangın Durmuyor! Ne Kadar ETH Yakıldı?

EIP-1559'un etkileri görülüyor!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), EIP-1559 ile beraber tamamen farklı bir çağa geçiş yaptı.

EIP-1559 ile beraber artık Ethereum ağında madencilerin kazandığı ücretlerin önemli bir kısmı piyasadan ETH almak ve bunları yakmak için kullanılacak.

Bu yakma işlemi şimdiden etkisini göstermeye başladı ve 5 Ağustos tarihinden itibaren 100 milyon doların üzerinde ETH yakıldığı görülmekte.

101 Milyon Dolarlık ETH Yakıldı

London hard forku ile yatırımcıların hayatına giren bu güncelleme, ETH ağının en önemli adımlarından birisi olabilir ve etkileri zaten görülüyor.

Güncelleme öncesinde 3.000 dolar altından işlem gören ETH, bunun devamında 3.300 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’in toplam 21 milyon arzı olurken ve bu durum BTC’ye enflasyona dirençli bir model verirken, Ethereum için durum daha önce çok farklıydı ve sınırsız arz, ETH için sorun yaratıyordu.

EIP-1559’un gelmesi ile beraber ise durum değişti ve artık ETH ağının çok daha deflasyonist bir yapıya sahip olduğu söylenebilir.

Ultra.Sound Money ekibi tarafından aktarılan bilgilere göre an itibarıyla 31.572 ETH yakıldı ve bu da 101 milyon doların üzerinde. En çok yakım yapılmasını sağlayan platformun ise ilginç bir şekilde OpenSea olduğu görülüyor.

NFT odaklı platformun şu an ETH yakımlarında lider olması son günlerde en çok bu platformda işlem yapıldığına işaret etmekte. İkinci sırada Uniswap ve üçüncü sırada ise son günlerin rekor kripto parası Axie Infinity yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu