AltcoinAnaliz

Ethereum’u Geçen Polygon Kritik Destekte! – MATIC Fiyat Analizi

Polygon (MATIC) grafiğinde dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Kripto paraların genel sorunu olan ölçeklenebilirlik tarafında Ethereum’a (ETH) çözüm olan Polygon (MATIC) ağı, günlük aktif adres açısından 27 Eylül’de ilk defa ETH’yi geçmeyi başardı.

MATIC’e olan ilginin oldukça fazla olduğunu gösteren bu veriye rağmen fiyat günlük grafikte kritik destek seviyesinde bulunuyor. Fiyatın yükselişe geçmemiş olması ise olumlu verilere rağmen yatırımcıları tedirgin ediyor. Coinmarketcapte 7,1 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 22. sırada yer alan MATIC, yayın saati itibariyle 1,072 dolar üzerinden alıcı buluyor.

MATIC’te MA200 Çıkmazı!

Günlük grafikte Temmuz ortasından gelen yükselen beyaz trend çizgisini 7 Eylül’de %30’un üzerindeki derin düşüşüyle kıran MATIC, 16 Eylül mumuyla retestini de yaparak düşüş trendine devam ediyor.

Retest sonrası düşüş serisine devam ederek 0,89 – 1,04 dolar aralığındaki önemli destek bölgesine kadar gelen MATIC fiyatı için asıl önemli desteğin 200 günlük hareketli ortalama olduğu görülüyor. Anlık olarak 1,069 dolar seviyesini ifade eden MA200 MATIC fiyatındaki trend için oldukça önemli bir yer tutuyor.

Polygon (MATIC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Şimdilik üç haftalık süre içinde %40’a varan bir düşüş yaşayan MATIC’in MA200 desteğini kaybetmesi, bir bu kadar daha değer kaybına uğramasına neden olabilir. Bu nedenle kısa ve uzun vadeli yatırımcıların stop olma şartında bu seviye altındaki mum kapanışları yer alıyor.

Son olarak günlük grafikte bir de kırmızı düşen trend çizgisi dikkat çekiyor. Bu düşüş trendinin de son noktasına yaklaştığı görülen fiyatın kısa vadede bir tepki göstermesi bekleniyor.

Simetrik Üçgende Son Tepki Ne Olacak?

Günlük grafiğin yanında 4 saatlik zaman diliminde incelediğimiz MATIC fiyatında son bir haftalık süre içinde oluşan simetrik üçgen formasyonu baş gösteriyor.

Polygon (MATIC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

En son bugünün 4 saatlik mumlarında bu üçgenin üst kanadında dirençle karşılaşarak düşüşe geçen fiyatın üçgen içerisinde 1,067 dolar desteğinde tutunduğu görülüyor. Bu desteğin altına fiyatın sarkması halinde alt kanadın fiyatı tutup tutmaması oldukça önemli duruyor. Şayet fiyatın buradan bir yükseliş yapması formasyonun yukarı yönlü kırılmasını sağlayabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu