Ana SayfaEthereumEthereum'un (ETH) "Merge" Sonrası Geleceği İçin Önemli Bir İddia Ortaya Atıldı!

Ethereum’un (ETH) “Merge” Sonrası Geleceği İçin Önemli Bir İddia Ortaya Atıldı!

Takip et

Ethereum’un (ETH) merakla beklenen Merge güncellemesi, dünyanın en büyük ikinci kripto parası için şimdiden bir dönüm noktası olarak görülmeye başlandı.

ETH Merge Sonrası Deflasyon Karakterine Sahip Olabilir

Önümüzdeki güncellemenin bu kadar önemli olmasının nedenleri arasında ağın konsensüs mekanizmasının tamamen değiştirilmesi ve madencilik sisteminin artık ağın çalışması için gerekli olmamasının yanı sıra, ETH’nin artık deflasyon karakterine sahip olacak olması da bulunuyor.

Ethereum için yapılan açıklamaya göre, ETH’nin deflasyon seviyesinin neredeyse üç katına çıkması beklenirken, varlığın net ihracı -%4.5’e ulaşabilir. WatchTheBurn gibi on-chain izleme hizmetlerine göre, mevcut ihraç %2.5 civarında seyrediyor ve bu da EIP-1559 güncellemesinden öncesine kıyasla %50 daha az.

Bununla birlikte, güncellemenin ardından ağın merkeziyetsiz olarak yeniden dağıtılması için zamana ihtiyaç olacağından deflasyon seviyesi yine de %1’ler civarında kalabilir.

Deflasyon Ethereum (ETH) İçin İyi Mi Olacak?

Çoğu ETH yatırımcısı ve kullanıcısı, hızla azalan arz nedeniyle ETH’nin piyasadaki değerinin olumlu yönde etkilenmesi beklendiğinden, deflasyonun ağ üzerinde ivme kazanmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Deflasyonun kısa vadeli etkileri bazı yatırımcılar için faydalı olabilir, ancak gelecekteki kullanıcılar piyasadaki ETH fiyatlarının yükselmesinden pek memnun olmayabilir ve bunu işlem ücretlerindeki aşırı artış takip edebilir.

Bununla birlikte ETH’nin Proof of Stake mekanizmasına geçecek olması madenciler için de pek iyi olmayacak. Binlerce dolarlık madencilik cihazlarının boşa çıkmasının ardından bu hash oranları diğer ETH tabanlı coinlere kayabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları