AvalancheSolana

Ethereum’un (ETH) Rakipleri Ne Durumda? Hangisi Öne Çıkıyor?

ETH rakipleri, ETH ile beraber düşüşe devam ediyor. Ancak bazıları diğerlerinden iyi performans gösteriyor.

Kripto para yatırımcıları yeni yıla bir hayli umutlu girse de piyasada likiditenin az olduğu hafta sonunda Bitcoin‘in (BTC) düşüşü bitmek yerine hız kazandı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 48.000 dolar desteğinde tutunamadıktan sonra yeniden 46.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Burada çalışan destek, fiyatın yeniden 46.000 dolar ila 48.000 dolar aralığında kalmasını sağladı. BTC, 47.451 dolar seviyesinde işlem görüyor ve tutunuyor olsa da altcoinler bu kadar şanslı değil.

SOL, 1 Ayda Sert Darbe Aldı

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, 3.800 dolar desteğini kaybetti ve 7 günde %7 düşüş yaşadı. ETH’nin en büyük rakiplerinden ikisi ise ciddi bir düşüş yaşamış durumda. Solana (SOL), son 7 günde %12 değer kaybederken yeniden 180 doların altında kalmaya devam ediyor. Cardano’daki durum ise yüzde 6 kayıpla 1.37 dolara işaret ediyor.

Solana’nın 260 dolara yönelik rallisi kısa kesildi ve şu an 180 doların altında ne kadar kalırsa uzun vadede durumun SOL için o kadar kötü olacağı söylenebilir. Zira ETH rakiplerinin bu dönemde ETH’den daha iyi performans göstermesi son derece önemli görülüyor. Kötü performans durumlarında ise daha büyük düşüşler görülebilir.

Ancak tüm Ethereum rakipleri kötü performans göstermiyor. Kısa süre önce tüm zamanların rekorunu kıran ve 147 dolara ulaşan Avalanche (AVAX) diğer rakiplerine göre ciddi şekilde tutunmuş durumda.

Son 7 gün içerisindeki kayıp AVAX tarafında yüzde 1 ile sınırlı kalırken son 3 günde AVAX’ın yüzde 20’lik bir yükseliş göstermesi, sağlam bir sinyal veriyor.

Yine SOL’un zirvesinden yüzde 31, ADA’nın da zirvesinden yüzde 56 daha düşüş seviyelerde işlem gördüğü şu anlarda, AVAX’ın zirve fiyatından yüzde 21 daha düşükte olması düşüşlerden çok fazla etkilenmediğini gösteriyor.

Özellikle BTC düşerken destek seviyelerinde tutunan ve diğer altcoinlere göre çok fazla düşüş yaşamayan coinler yükseliş dalgası başladığı zaman oldukça iyi performans gösterebiliyor. Bu düşüş dönemlerinde yatırımcılar radarlarına bu şekilde performans gösteren coinleri alırsa daha doğru bir strateji olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu