EthereumKripto Para Madenciliği

Ethereum’un Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

Dünyanın en büyük altcoini Ethereum'un sahip olduğu hash oranı kısa bir süre önce yeni bir rekor kırmayı başardı.

Küresel finans piyasasının etkisiyle kripto paralar kan kaybederken Ethereum’un sahip olduğu işlem gücü yeni bir yükseliş yaşadı ve bununla birlikte hash oranında yeni bir ATH oluştu.

ETH’nin hash oranı 20 Şubat tarihinde 1.137 TH/s’ye kadar yükseldi. Bir önceki rekor 30 Ocak 2022 tarihinde 1.132 TH/s ile kırılmıştı.

Ethereum hash oranı 2021 yılı yazında Çin’in kripto para madenciliğini yasaklamasının ardından sürekli bir şekilde yükseliş yaşamaktaydı.

Çin’in yasağı ile birlikte Proof of Work protokolü kullanan neredeyse tüm kripto paraların hash oranında büyük kayıplar gözlenmişti.

ETH Madenciliği Yakında Terk Edilecek

Bununla birlikte Ethereum geliştiricileri yakın bir zamanda Proof of Stake protokolüne geçiş yapılacağını duyurmuştu.

PoS sistemine geçiş ile birlikte ETH madenciliği tamamen sona erecek. Madencilerin yerini doğrulayıcılar alacak ve blok keşiflerini bu doğrulayıcılar gerçekleştirecek.

Şu anda tüm kullanıcılar, Ethereum staking kontratına ETH göndererek doğrulayıcı olabiliyor. Doğrulayıcı olabilmek için kullanıcıların söz konusu kontrata 32 ETH göndermesi ve bu kripto paraları kilitlemesi gerekiyor.

Ethereum’un Piyasa Performansı

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı kripto para dünyasındaki genel trendi takip ediyor ve 2.650 dolar civarından işlem görüyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan ETH, dört gün içerisinde değerinin %17’sini kaybetti.

Mevcut durumda ETH, Eylül ayındaki seviyelerine yakın seyrediyor ve 2021 yılının Kasım ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %45 daha düşük bir bölgede bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu