Ethereum

Ethereum’un Toplam Arzını Düşürecek Olan Güncellemenin Tarihi Belli Oldu

Ethereum için EIP-1559 tarihi belli!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), son 24 saat içerisinde yaklaşık %10 yükseliş elde etti. ETH fiyatının bu yükselişinin arkasındaki sebep ise en kritik tarihlerden birisinin belli olması şeklinde biliniyor.

Ethereum yatırımcılarının yıllardır beklediği ve madenciler yüzünden onaylattıramadığı EIP-1559 güncellemesi, sonunda uygulamaya konuluyor.

Ethereum İçin Gözler Ağustos Ayında

Ethereum geliştiricilerinden olan Tim Beiko, GitHub üzerinde paylaştığı gönderisinde 4 Ağustos tarihinde blok 12.965.000’a gelindiğinde güncellemenin hayata geçirileceğini ifade etti.

Normalde temmuz ortası olarak beklenen güncelleme son yaşanan olaylar ve madenci gücünün kaybedilmesi nedeniyle böyle bir gecikme yaşadı.

Beiko, 4 Ağustos’un tahmini bir tarih olduğunu vurguladı ve bunun değişebileceğinin altını çizdi. 9 Temmuz tarihinde yapılacak olan Ethereum geliştiricileri toplantısında ise bununla ilgili net bir karar verilecek. Buna rağmen Beiko’nun direkt bir etkisi olduğu ve 4 Ağustos tarihinin çok fazla değişmeyeceği söylenebilir.

EIP-1559 ile beraber madencilerin gelirlerinin bir kısmı piyasadan ETH alıp yakılması için kullanılacak. Piyasadan yüklü miktarda ETH alınıp devamlı olarak yakılacağı için bunun Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasından bile daha etkili olacağı tahmin ve iddia edilmekte.

Tabii ki bunun devamında London hard forku da gerçekleştirilecek ve Ethereum 2.0 öncesinde en önemli güncellemelerden birisi daha geride bırakılacak. ETH fiyatı bu gelişmelerin fiyata olan etkisi ile yeniden 3.000 dolar seviyelerini görebilir ve piyasayı yeşillendirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu