bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAltcoinFacebook, Kendi Metaverse'ini Oluşturmak İçin 10.000 İş İlanı Açacak

Facebook, Kendi Metaverse’ini Oluşturmak İçin 10.000 İş İlanı Açacak

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Sosyal medya devi Facebook, birkaç sene önce kripto para sektörüne yönelik de bir adım atmış ve şu an Diem olarak bilinen kripto para birimini tanıtmıştı. Daha sonra çok tepki çeken ve regülatörler tarafından kısıtlanan Diem hala piyasaya sürülememiş olsa da Facebook kripto para ve blockchain konusundaki gelişmelerine devam ediyor.

Facebook, Metaverse Dünyası Oluşturuyor

Facebook tarafından yayınlanan en güncel blog gönderisinde, şirketin Avrupa Birliği içerisinde 10.000 iş imkanı yaratacağı vurgulandı. Facebook önümüzdeki 5 yıl içerisinde çok beklenen metaverse yani sanal evrenini oluşturmaya hazırlanıyor. Sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik gibi teknolojilerden faydalanılacak olan bu girişimde amaç yeni, yaratıcı, sosyal ve ekonomik fırsatlar yaratmak.
Sosyal medya devinin özellikle Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Polonya, Hollanda ve İrlanda odaklı ilerleyeceği vurgulandı. Bunun aslında Avrupa’daki teknoloji sektörünü güçlendirmeye ve Avrupa’daki yasa yapıcılarla arayı iyi tutmaya yönelik olduğu da görülmekte.

Facebook, Avrupa tarafından çok fazla darbe yedi ve Avrupa’daki regülatörlerin sert hamleleri yüzünden de ciddi değer kaybetti. Şimdi ise şirketin direkt olarak Avrupa pazarına odaklanması aslında bu hareketin amacını gösteriyor. Tabii ki bu iş imkanı için Avrupa’lı regülatörlerin yine onay vermesi gerekmekte.

Facebook’un kripto para projesinden de henüz bir haber yok ve Novi isimli cüzdan tasarlanmış olsa da bunda kullanılacak kripto para ortalıkta bulunmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları