AltcoinKripto ParaLibra
Öne Çıkan Haber

Facebook’un Kripto Parası Libra Açıklandı!

Facebook konsorsiyumun sorumlu olacağı Libra isimli kripto parasını duyurdu.

Facebook’tan yapılan yazılı basın açıklamasında ve sözlü duyuruda Libra isimli kripto para birimi projelerinin duyurulduğu ve kripto para biriminin 2020’den itibaren kullanılabilir olacak olduğu açıklandı. Calibra isimli kripto para cüzdanını da tanıtan Facebook yetkilileri, kripto para birimi hakkında pek bir açıklama yapmamayı tercih ettiler.

Calibra kripto para cüzdanının bağımsız bir uygulama olacak olduğunu açıklayan Facebook yönetimi, aynı zamanda güvenliğin en üst planda tutulduğunu ve Libra isimli kripto para biriminin 2020 yılında sunulması ile herkesin bu kripto para biriminden yararlanabileceğini açıkladı.

Açıklamada, Libra iş ortakları arasında Facebook’un yanısıra Visa, Mastercard , Vodafone, Spotify ve ebay gibi 25 şirketin yer aldığı “Libra Konsorsiyumu”nun sorumlu olacağı da belirtildi.

Libra Coin, Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp ve Instagram gibi platformlarda da kullanıcıların kolay bir şekilde ödemeleri gerçekleştirebilmesi için kullanılacak.

Libra Coin’in yayınlanan Tanıtım videosu şu şekilde:

25 ticari ortak tarafından desteklenecek olan Libra ve Calibra’nın kripto para birimi sektörüne yön verebilecek olduğu ve Bitcoin’den bile daha fazla kullanılabileceği tahmin ediliyor. Henüz Libra hakkında fiyatı ve hacmi konusunda beklentileri karşılayacak bir açıklamanın bulunmuyor olmasına rağmen konsorsiyum tarafından yönetilmesi beklenen Libra’nın kripto para sektöründe ciddi bir oyuncu olması bekleniyor. Libra’nın kullanımı için Facebook kullanıcısı olup olmak gerekmediği konusunda ise henüz kesin olmasa da Facebook’tan ayrı tutulması ve kripto para olarak belirli borsalarda da satışının olabileceği iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu