Kripto HaberleriAltcoinFBI'dan Kripto Para Raporu! 100 Milyon $'lık Harmony Bridge Hack'inin Sorumlusu Bulundu!

FBI’dan Kripto Para Raporu! 100 Milyon $’lık Harmony Bridge Hack’inin Sorumlusu Bulundu!

FBI, Harmony hack olayının arkasındaki hackerları açıkladı.

Takip et

2022 kripto para piyasasında düşüşlerin yanında hack olaylarının da yaşandığı bir yıl oldu.

Bu bağlamda Haziran 2022’de yaşanan 100 milyon dolarlık Harmony Bridge hack olayı yılın en çok konuşulan olaylarından oldu.

Bu hack olayıyla ilgili açıklama yapan ABD yetkilileri Harmony hack olayının arkasındakilerin Kuzey Koreli hack grubu Lazarus olduğunu açıklamıştı.

Bu bilgi ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından da doğrulandı.

FBI, yayınladığı raporunda Kuzey Kore’li bilgisayar korsanı grubu olan Lazarus Group ve APT38‘in geçen Haziran ayında ABD’li kripto şirketi Harmony’nin Horizon köprüsünden 100 milyon dolarlık hack olayından sorumlu olduğunu söyledi.

FBI ayrıca 13 Ocak’ta hack gruplarının Haziran ayındaki saldırıda çaldıkalrı 60 milyon dolar değerindeki Ethereum’u aklamak için Railgun adlı bir gizlilik protokolü kullandığını da belirtti.

FBI, saldırganların çaldıkları ETH‘lerin bir kısmının daha sonra farklı kripto para borsalarına gönderildiğini ve Bitcoin’e (BTC) dönüştürüldüğünü de ekledi.

Kuzey Kore’nin kripto para hırsızlığı ve aklamasının balistik füze ve Kitle İmha Silahları programlarını desteklemek için kullanıldığını ifade eden FBI, raporunda şu ifadelere yer verdi:

“FBI ve araştırmacı ortakları, Kuzey Kore’nin balistik füze ve Kitle İmha Silahları programlarını desteklemek için kullanılan kripto para biriminin çalınmasını ve aklanmasını tespit etmeye ve engellemeye devam edecek.”

Hatırlanacağı üzere Lazarus Group daha önce de Axie Infinity bağlantılı Ronin köprüsünden yaklaşık 600 milyon dolarlık kripto para çalınmasından da sorumlu tutulmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları