HaberlerKripto Para

FBI’dan Rus Merkezli Web Sitesine Engel

Ödemelerin kripto paralarla yapıldığı DEER.IO sitesi hackerlar için önemli bir pazardı.

Kripto paralar vasıtası ile ödeme kabul eden yasa dışı ürün ve hizmet sağlayıcısı Rus merkezli DEER.IO sitesi FBI’ın engeline takıldı.

FBI’ın yürütmüş olduğu incelemenin ardından platformun operatörü Kirill Victorovich Firsov New York’taki John F. Kennedy Havaalanı’nda tutuklandı. Söz konusu tutuklamanın ardından DEER.IO sitesine girmeye çalışanlar ekranda FBI’ın bu siteyi ilgili yasalar uyarınca kapatma kararı aldığını bildiren bir uyarıyla karşılaşıyorlar:

California Güney Bölgesi Mahkemesince verilen kararla 2013’ten beri hizmet sunan ve 24 binden fazla mağazaya ev sahipliği yapan DEER.IO platformu hizmet dışı kalmış oldu.

Ödemelerin kripto paralarla yapıldığı site, hackerlar için de önemli bir pazardı. Hackerlar söz konusu siteyi
kripto para borsalarına ve kullanıcı cüzdanlarına erişmek için kullanıyorlardı. Kripto paralarla ilgili yaşanan sıkıntıların başında bilgi hırsızlığı geliyor kuşkusuz ancak FBI ya da Interpol gibi dev kurumların yakın takibi neticesinde söz konusu yasa dışı eylemlerin önüne geçilmeye çalışılıyor. İlgili kurumlar suçluları yakalamak için her geçen gün yeni tekniklere başvuruyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu