Kripto HaberleriHaberlerFC Barcelona Kendi Kripto Parasını Çıkaracak!

FC Barcelona Kendi Kripto Parasını Çıkaracak!

Takip et

Dünyanın en büyük futbol kulüplerinden biri olan FC Barcelona başkanı Joan Laporta, kulübün büyümesi için blok zincir, NFT ve Metaverse gibi son dönemlerin popüler teknolojilerinden yararlanacaklarını açıkladı.

Barcelona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresinde konuşan Laporta, FC Barcelona kulübünün kendi kripto para birimini ve metaverse’ünü geliştirmek istediklerini söyledi.

“Kendi kripto para birimimizi ve kendi meta veri tabanımızı geliştirmek istiyoruz ve bunu kendimiz yapmalıyız.

Farklıyız çünkü biz spor endüstrisi aracılığıyla üretebileceğimizden finansal olarak hayatta kalıyoruz.”

Laporta, diğer futbol kulüplerinin aksine Barcelona kulübünün taraftarlar tarafından işletildiğine atıfta bulunarak “Arkamızda büyük şirketler veya hissedarlar yok. Bu da bizi yaratıcı, yenilikçi, cesur olmaya ve spor endüstrisini çevreleyen birçok alanda bir adım önde olmaya zorluyor.” dedi.

İspanyol futbol devinin başkanı kendi kripto projeleri için diğer kripto işletmelerinin ortaklık tekliflerini reddettiklerini söyledi.

FC Barcelona’nın ilk NFT’sini bir projenin parçası olarak yakında başlatmayı planladığını belirten Joan Laporta, “ilk NFT serisi kulübün finansmanına yardımcı olacak” dedi.

Laporta, FC Barselona’nın kendi kripto parasının ne için kullanılacağını açıklamadı. Bu bağlamda ünlü kulübün kripto parasının bir taraftar tokeni mi yoksa biletler ve ürünler için bir ödeme aracı mı olacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları