blank
DogecoinHaberler

FED Başkanı Jerome Powell, Dogecoin (DOGE) İle İlgili Soruyu Yanıtladı

FED Başkanı, DOGE hakkında konuştu.

Dogecoin (DOGE), yakaladığı yükseliş ile kesinlikle kripto para sektörünü kasıp kavurdu. DOGE’un elde ettiği yükseliş ise sadece kripto para sektöründe tanınmasını sağlamakla kalmamış gibi gözüküyor. ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell da son toplantıda DOGE hakkında konuştu ve bu durumu kanıtladı.

DOGE ve GameStop’u Saçmalık Olarak Görüyor

Brian Cheung tarafından Dogecoin veya GameStop hakkında ne düşündüğü sorulan Powell, aslında bunun boş laftan ibaret olduğunu vurguladı. Birçok insanın varlık fiyatlarına baktığını ve piyasalarda yaşanan olayları incelediğini ifade eden Powell, bunun sonucunda da yaşananların piyasalara boş laf ve saçmalık olarak yansıdığını vurguladı. Powell, DOGE hakkında net bir açıklama yapmasa da bunu ve GameStop hisselerinin yaşadığı yükselişi saçmalık olarak gördüğünü ortaya koymuş oldu.

DOGE fiyatı 28 Nisan tarihinde de yine hiçbir sebep olmadan ciddi bir yükseliş elde etmişti. DOGE, Elon Musk’ın tek bir tweeti ve 8 Mayıs tarihine işaret etmesi ile %40’a yakın yükseliş elde etti. FED ise bu olayların yaşandığı günlerde faiz oranlarını sabit tutma kararı aldı. FED toplantısında faizlerin stabil tutulacağı bekleniyordu ve beklenenin olması nedeniyle piyasalar da buna değişik bir şekilde tepki vermedi.

FED başkanı DOGE sorusuna verdiği yanıta ek olarak bir süre daha faizlerin yükseltilmesi konusunu ele bile alamayacaklarını ifade etti.

İlgili Haber  Fed Toplantısı Sona Erdi! Hangi Kararlar Alındı? Bitcoin ve Piyasalar Nasıl Tepki Verdi?
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu