BitcoinHaberler

FED Başkanı Neel Kashkari Bitcoin’i Oyuncağa Benzetti!

Kimilerine göre Bitcoin hala bir balon.

ABD’nin Minneapolis şehrinin Fed Başkanı Neel Kashkari, bugün katıldığı çevrimiçi bir toplantıda Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bitcoin’i popüler oyuncak serisi Beanie Babies’e benzeten başkan, Bitcoin’in büyük bir balon olduğunu düşünüyor.

Neel Kashkari’nin Bitcoin’i Beanie Babies’e benzetmesi herkesi şaşırttı. Kashkari’ye göre “İnsanlar birkaç yıl önce Beanie Babies hakkında spekülasyon yapıyordu. Onun yerini şimdi Bitcoin aldı.”

Beanie Babies 1986 yılında Ty Inc.’i kuran Amerikalı işadamı H. Ty Warner tarafından yaratılan bir doldurulmuş oyuncak serisidir. 1995’te dünyanın ilk İnternet sansasyonu olarak gösterildi. Sadece oyuncak olarak değil, aynı zamanda belirli oyuncakların yüksek yeniden satış değeri nedeniyle finansal bir yatırım olarak da değerlendirildi. (Kaynak: wikipedia)

Mart ayında Covid nedeniyle oluşan korku ortamında yaptığı açıklamalarla viral olan ve enflasyon korkusunu insanlara aşılayan başkan her ne kadar Bitcoin’i balon olarak nitelese de, onun yükselişine olumlu  katkı sunmuştu.

O dönem “Finansal sistemde yeterince nakit var. Merkez bankasında sonsuz nakit var. Bankacılık sisteminin nakitsiz kalmaması için her şeyi yapacağız.” şeklinde açıklamalar yapan Kashkari, sınırsız para basımı iması yapmış ve insanların enflasyon korkusunu körüklemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu