Kripto HaberleriHaberlerFED, Çalışanlarının Bitcoin ve Kripto Para Alım Satımı Yapmasını Yasakladı!

FED, Çalışanlarının Bitcoin ve Kripto Para Alım Satımı Yapmasını Yasakladı!

Takip et

Bugün hayata geçen yeni kurallar ile birlikte bundan böyle FED çalışanlarının hisse senedi, tahvil ve kripto para alım satımı yapması yasaklandı.

Ekim ayında sinyalleri verilen regülasyonlar için yeni bir açıklama yapan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), söz konusu kısıtlamaların 1 Mayıs tarihi itibariyle hayata geçeceğini duyurdu.

Kripto Para Alım Satım Yasağı 1 Mayıs İtibariyle Geçerli Olacak

Söz konusu yasakların FOMC üyeleri, bölgesel banka başkanları, personel memurları, tahvil masası yöneticileri ve yönetim kurulu toplantılarına düzenli olarak katılan Fed çalışanlarını kapsayacağı öğrenildi. Buna ek olarak, bu kişilerin eşleri ve küçük yaştaki çocukları da hisse senedi, tahvil ve kripto para ticareti yapamayacak.

Yeni kuralları açıklayan yazıda şu ibareler kullanıldı:

“Fed, konuyla ilgili geniş kapsamlı inceleme ve analizlerin tamamlanmasının ardından kuralların daha fazla personel için geçerli olacağını tahmin ediyor.”

Açıklamada ayrıca, yeni kuralların amacının, en ufak bir çıkar çatışması şüphesini bile ortadan kaldırarak Komite’nin tarafsızlığına ve bütünlüğüne olan kamu güvenini desteklemek olduğu bildirildi.

Bugün yapılan açıklamada, Ekim ayındaki açıklamadan farklı olarak, ticareti yasaklanan varlıkların arasına Bitcoin gibi kripto paralar da eklendi.

Fed Çalışanları, Pozisyonlarını 12 Ay İçerisinde Elden Çıkaracak

Düzenlemelere göre, halihazırda elinde kripto para ve hisse senedi bulunan Fed çalışanlarının bunları ellerinden çıkarmak için 12 ayı olacak.

Buna ek olarak gelecekte, alım satımına izin verilen varlıklar konusunda yetkililer, herhangi bir alım gerçekleştirmeden önce bu hamlelerini 45 gün önceden bildirmek zorunda olacak. Yetkililer yeni pozisyonlarını en az bir yıl satamayacak ve finans piyasasında stresin arttığı dönemlerde de alım satım yapılamayacak.

Söz konusu yasak, hisse senetleri, tahviller ve kripto paralar ile birlikte emtiaları, yabancı para birimlerini, sektör endeks fonlarını, türevleri, short pozisyonları veya varlık satın almak için marj borcunun kullanılmasını da kapsıyor.

Bununla birlikte ABD Kongresi de Kongre üyelerinin bireysel olarak hisse senedi satın almasının yasaklanmasını tartışıyor ancak bu yönde henüz bir karar alınmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Öyle bir başlık atılmış ki sanırsın yarın sabah kriptolar yasaklanıyor! Dijital varlıklar ile birlikte tahvil ve hisse senetleri de yasaklanmış ” şeffaflık ” adı altında.Bu kripto varlıkların aşşağı yukarı diğerleri ile eşdeğer olduğunun bir izlenimi olabilir okumayı bilene!Kişisel düşüncelerimdir,tavsiye içermez!!!

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları