binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerFED Faiz İndirimine Başlayınca Kripto Para Piyasası Ekstra Yükseliş Gösterir Mi? il...

FED Faiz İndirimine Başlayınca Kripto Para Piyasası Ekstra Yükseliş Gösterir Mi? il Capo, Görüşünü Açıkladı

Kripto para analisti il Capo of Crypto, bu kez Bitcoin (BTC) fiyatına ek olarak ABD'deki faiz indirimi sürecine değindi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ayı lehine bir kripto para analisti olan il Capo of Crypto, Bitcoin fiyatının 2021 yılı Kasım ayındaki 69.000 dolar seviyesine çok yaklaştığı dakikalarda yeni bir analiz paylaştı.

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı 66.582 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre tarihsel olarak, faiz oranlarının artırılmasına ara verildiğinde, piyasalar bir dağıtım aşamasına ya da yükseliş rallisinin son aşamasına girmiştir. FED faiz oranlarını düşürmeye başladığında, piyasa genellikle düşer. Peki bu neden oluyor?

il Capo’ya göre, uzun bir süre boyunca yüksek faiz oranları ekonomi için zararlı olur. Merkez bankaları, ekonomik faaliyeti yavaşlatmak ve enflasyonu kontrol altına almak için Kantitatif Sıkılaştırma (QT) olarak bilinen bir aşamada kasıtlı olarak yüksek faiz oranlarını sürdürür. Enflasyon düştükçe bu strateji amacına ulaşır, ancak olası bir resesyon gibi ciddi yan etkileri vardır. İngiltere ve Japonya gibi bazı ülkeler şimdiden resesyona girdiklerini açıkladılar. Analiste göre muhtemelen diğer ülkeler de bunu teyit edecek ve piyasalar adil fiyatlarına geri dönecek.

İlgili Haber  Bitcoin Rekora Koşarken SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Paralara Dava Açmaya Devam Edecek Mi?

Bununla birlikte Bitcoin fiyatına dair konuşan analist, BTC’nin kendisinin beklediğinden çok daha fazla yükseliş gösterdiğini söyledi. Ancak analist, “devamlı yukarı hareketin” sürdürülemeyeceğini savunuyor.

Il Capo of Crypto’nun görüşüne göre çoğunlukla Spot ETF’ler, halving FOMO’su, stablecoin mint’leri ve ayı piyasası sırasında oluşan likidite boşluklarından kaynaklanan herhangi bir büyük düzeltme olmaksızın 16 binden 60 bine kadar rallinin ardından, herkes boğa eğiliminde ve rekor seviyesini, hatta 100 bin veya daha yüksek bir seviyeyi bekliyor gibi görünüyor.

Ancak il Capo, bu durumun açgözlülük ve öfori olduğunu düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail