Kripto HaberleriBitcoinFED Kararı Öncesi Bitcoin'de Satışlar Arttı! Altcoinlerdeki Geri Çekilme Alım Fırsatı Mı?

FED Kararı Öncesi Bitcoin’de Satışlar Arttı! Altcoinlerdeki Geri Çekilme Alım Fırsatı Mı?

Takip et

FED toplantısı öncesi piyasalarda satış baskısının arttığını gözlemliyoruz.

ABD borsaları kısmen kırmızı ve yatay seyrine devam ederken, özelikle emtia grubunda satışlar %2’lere ulaştı. Altın FED toplantısı öncesi %1.5 kayıpla 1760$’dan işlem görüyor.

FED’in bu toplantıda faizi artırması beklenmiyor. Bugün varlık alımlarının azaltımına ve genel ekonomik görünüme ilişkin açıklamaların tonu takip edilecek.

Piyasalarda FED’in tedirginliği hakimken, kripto para fiyatlarında da bu tedirginlikten etkilendiğini görüyoruz.

FED kararına kısa süre kala Bitcoin 61600$’a kadar geriledi. Bitcoin’deki geri çekilmenin etkisiyle altcoinlerdeki kayıplar %5-10 bandında kadar yükseldi. Dün aktardığımız FED haberinde bunun beklenen bir durum olduğunu aktarmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin ve Altcoinlerde FED Gerginliği! Toplantı Ne Zaman?

FED kararı 21.00’da açıklanacak. Daha sonra Powell’ın açıklama yapması bekleniyor. Powell önceki güvercin açıklamalarına devam ederse, riskin pozitife dönmesi nedeniyle yükselişlerin devam ettiğini görebiliriz. Bu kısa vadeli dalgalanmalarda panikle işlem yapmaktan ziyade bir süre izle-gör politikası izlemek daha sağlıklı olacaktır.

Şu sıralar teknik olarak 20 günlük ortalamasından (61800$) destek alan Bitcoin’in gün kapanışını 61800$ üzerinde yapması, yükselişin devam edeceğine ilişkin beklentilerimizi güçlendirecektir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları