BitcoinHaberler

FED Karşıtı Tavırlarını Sürdüren Ünlü İsimler Bitcoin’i Desteklemeyi Sürdürüyor

FED ardı ardına yaptığı açıklamalarla yatırımcıları memnun ederken Bitcoin yandaşlarının tepkisini çekiyor.

Pandemi kaynaklı krizin etkilerini azaltmaya yönelik önlemler alan FED sınırsız dolar basacağını duyurmasının ardından 6 trilyondan fazla likidite sağlayabileceğini duyurdu. Özellikle küçük ve orta ölçekli şirketleri kurtarmak için adımlar atan FED ayrıca yakın zamanda 2.3 trilyon dolar para basacağını da ifade etmişti. Bu noktada birçok ekonomi uzmanının ve yatırımcının tepkisini çeken FED hakkında farklı yorumlar gelmeye devam ediyor.

Anthony Pompliano, Jimmy Song, John McAfee, Mark Novogratz ve Gabor Gurbacs gibi isimler FED’e yönelik eleştirilerde bulunurken Bitcoin’e yatırım yapılması yönünde tavsiyelerde bulunuyor:

Öte yandan FED Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre pandemi kaynaklı krizin etkileri geçene kadar FED’den mümkün olan her türlü yardım ve destek gelmeye devam edecek. Bununla birlikte yatırımcıların büyük bir kısmı söz konusu açıklamalardan son derece memnun görünüyor. Nitekim yüksek faizli tahvil, belediye tahvili ve hisse senedi fiyatlarında perşembe gününden beri gözle görülür bir yükseliş söz konusu.

Şu an için piyasalarda krizin etkisi biraz olsan sonlanıyor gibi görülse de birçok uzman nisan ayının sonlarına doğru yeni bir düşüş dalgası bekliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu