coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinFED Yetkilisi Harker Konuştu: Bitcoin Ani Yükseliş ile Tepki Verdi! İşte Detaylar!

FED Yetkilisi Harker Konuştu: Bitcoin Ani Yükseliş ile Tepki Verdi! İşte Detaylar!

Philadelphia FED Başkanı Patrick Harker'ın yaptığı konuşmanın ardından Bitcoin fiyatında ani yükseliş yaşandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Philadelphia FED Başkanı Patrick Harker Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD merkez bankasının faiz oranlarını sabit tutabileceği noktaya yakın olduğunu söyledi.

Bu yıl FED’in politika belirleme komitesinde oy hakkına sahip bir üye olan Harker, enflasyonun bu yıl yaklaşık %3.5’e, gelecek yıl %2.5’e düşmesini ve 2025 yılında FED’in %2’lik hedefine ulaşmasını beklediğini söyledi.

Harker ayrıca 2023 GSYH büyümesinin %1’in altında kalacağını ve işsizlik oranının %4.4’e yükseleceğini tahmin ettiğini söyledi. Ek politika sıkılaştırmasına ihtiyaç olup olmayacağını değerlendirmek için verileri yakından izlediğini söyledi.

İlgili Haber  Bu Altcoinde Geliştirici Ekibinden Gizemli Duyuru: "Yarın 16:30'u Bekleyin"

FED’in faiz artırımlarının işe yaradığına dair umut verici işaretler gördüğünü söyledi, ancak enflasyonun hala FED’in hedefinin çok üzerinde olduğunu ve dezenflasyonun hayal kırıklığı yaratacak kadar yavaş olduğunu kabul etti.

Harker’ın konuşmasının ardından Bitcoin fiyatı ani bir yükseliş dalgası yaşadı:

BTC fiyatında yaşanan yükselişi gösteren grafik.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları