Bitcoin

Federal Rezerv’den, Bitcoin’i de Etkileyecek Önemli Bir Karar Gelebilir!

Kripto para piyasasındaki depreme, FED etkisi eklenebilir.

Kripto para piyasası 1 gün içerisinde inanılmaz bir düşüş yaşadı ve Bitcoin bir anda 42.000 dolar bandına çekilerek 46.000 dolara yeniden çıktı.

Bu düşüşün birden çok sebebi bulunsa da Federal Rezerv tarafından yapılan bir açıklama yakında düşüşün artabileceğine işaret ediyor.

FED Yöneticisinden Dikkat Çekici Açıklama

St. Louis FED Başkanı James Bullard, Financial Times’a verdiği demecinde istihdam verilerine rağmen varlık alımlarını hızlandırdıklarını ve bunun çok önemli olduğunu vurguladı.

Tarım dışı istihdam verileri beklenenden kötü gelse de Bullard yakında teşviklerin hızlıca geri çekilebileceğini savunmakta.

 “Eğer işgücü piyasasında eşleşmeyi sağlayabilirsek ve pandemiyi daha iyi kontrol altında tutabilirsek gelecek yıl çok güçlü bir işgücü piyasası görmemiz muhtemel.

Teşvik ödemelerinin ve şirketlere verilen teşviklerin geri çekilmesi ise para arzının daha da sıkılaştırılması demek.

BTC, Mart 2020’den bu yana sınırsız teşvik ve para arzı sayesinde yükseliş yaşamıştı ve şu an durum değişmek üzere gibi gözüküyor.

Bullard’ın bu yorumuna diğer FED başkanlarının da katılması gerekiyor ancak bunun kabul edilmesi demek BTC için gerçekten de beklenen ayı sezonuna giriş demek olabilir.

Bullard, FED’in açık piyasa komitesinin en önemli üyelerinden birisi konumunda ve FED politikaları için oy kullanabiliyor. BTC yatırımcıları ise buna ek olarak olası faiz artışı konusunda da endişe duymakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu