HaberlerKripto Para

Felix Capital 600 Milyon Dolar Topladı! Nelere Yatırım Yapacak?

Şirketlerin web3'e olan ilgili artarak devam ediyor.

Kripto paralarda terste kalan yatırımcıların karamsarlık seviyesi yükselse de, arka planda pek çok şirket yatırımlarını büyütmeye devam ediyor.

Son olarak bir risk sermayesi şirketi olan Felix Capital Web3 ve Blockchain şirketlerine yatırım yapmak için 600 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu.

Şirket ilk aşamada 500 milyon dolarlık bir fon kurmuştu. Ancak talebin yüksek olması nedeniyle fonda %20’lik bir artışa gidildi.

Şirket tarafından fonun kullanılacağı alanlarla ilgili “Yaratıcılık, topluluk ve elbette girişimcilik için yeni bir platform olan Web3‘e olan ilgimizi artırmayı planlayarak ilgi alanlarımızı genişletiyoruz. ” denildi.

Şirketin daha önce yatırım yaptığı kripto para projeleri arasında Ledger ve NFT fantezi futbol platformu Sorare bulunuyor. Şirketin ayrıca Bitcoin Lightning ağını kullanan Lightspark da dahil olmak üzere web3 yatırımları bulunuyor.

Forbes’a konuşan Felix Capital kurucusu Frederic Court, finansal teknoloji alanında Avrupa ve Kuzey Amerika’daki değişen müşteri davranışlarıyla ilgilenen 25 şirkete yatırım yapmak istediklerini söyledi.

Şirket son finansman turuyla yönetimi altındaki varlıkları 1,2 milyar dolara yükseltti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu