Ana SayfaHaberlerFidelity Yöneticisi Açıkladı: "Bu İki Kripto Para Çok Ucuz!"

Fidelity Yöneticisi Açıkladı: “Bu İki Kripto Para Çok Ucuz!”

Takip et

Fidelity’nin küresel makro direktörü olan Jurrien Timmer, yakın tarihli bir Twitter paylaşımında Bitcoin’in ve Ethereum’un “ucuz” olduğunu iddia etti.

Yönetici, Bitcoin’in değerlemesinin 2013’ten bu yana en düşük seviyede olduğuna işaret etti.

“Ethereum Bitcoin’den de Ucuz”

Timmer aynı zamanda, dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un da mevcut fiyatlarla BTC’ye kıyasla “daha ucuz” olduğunu iddia ediyor.

CoinGecko verilerine göre dünyanın en büyük iki kripto parası rekor düzeylerinden büyük düşüşler sergilediler. BTC fiyatı rekor seviyesinden %68.58 azalırken Ethereum fiyatı ise aynı seviyesinden %74.95 düşüş gösterdi.

Timmer, Ethereum’daki düzeltmenin dip noktasına ulaşmaya yakın olabileceğine inanıyor.

BTC’nin benimsenmesinden de bahseden yönetici, BTC’nin “daha üstel” seyreden cep telefonu benimseme eğrisi yerine internet benimseme eğrisini takip ettiğine inanıyor. Bu da Bitcoin’in gelecekte daha “mütevazı” bir fiyat artışı yaşayacağını gösteriyor.

Timmer kısa bir süre önce BTC ve Apple arasında büyüme eğrileri açısından paralellikler kurmuştu.

BTC’yi benimseyen ilk ABD finans devi olan Fidelity, büyük fiyat düzeltmesine rağmen en büyük kripto para biriminde boğa lehine eğilimini sürdürüyor.

Timmer geçtiğimiz ay BTC fiyat/ağ oranının 2017’den bu yana en düşük seviyede olduğuna dikkat çekmişti.

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş kendisini kripto şirketlerinde de hissettirmişti. Binance kısa bir süre önce kullanıcı çekebilmek adına Bitcoin işlem çiftlerinde küresel olarak sıfır ücret politikasına geçmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları