Haberler

Filipinler: Bitcoin dolandırıcılığı yapan 2 kişi sınır dışı edildi

Filipinler’de Nüfus ve Vatandaşlık İşleri’nden sorunlu yönetim ekibi ülkede kripto para dolandırıcılığına imza atan ve bu şekilde binlerce dolar dolandıran 2 yabancı ülke vatandaşının acil olarak alınmış olan karar ile sınır dışı edildiğini açıkladı. Bir Çin, bir Güney Koreli iki kişinin bir süredir Filipinler vatandaşlarını ve ülkede olan turistleri kripto para dolandırıcılığı yaparak dolandırdığı ve bunun sonucunda ülkede mağdur olan insan sayısının sürekli olarak artmasına bağlı olarak hemen yeni karar ile birlikte 2 yabancı ülke vatandaşının ”acil” kodu ile alınan karar sonucunda yapılan değerlendirme ile sınır dışı edildiği açıklandı.

Çin ve Güney Kore, kripto paralar konusunda dünyanın en bilgi sahibi insanlarının olduğu ilk ülkelerden birisi olması ve kripto para dolandırıcılıklarının her gün daha fazla artmaya başlamasının, bu konuda bilgi sahibi olmayan insanlar için büyük risk teşkil ettiği yazıldı.

Filipinler’de bir ilk yaşandı

Filipinler bu türden bir olayın ilk defa yaşandığını ve bu ve benzer konularda alınacak olan kararlar arasında sınır dışı etme haklarının kendi yetkileri dahilinde olduğunu açıkladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı