binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerFinans Devi Mastercard, Avustralya Merkez Bankasıyla Birlikte Dijital Para Birimi Pilot Uygulamasını...

Finans Devi Mastercard, Avustralya Merkez Bankasıyla Birlikte Dijital Para Birimi Pilot Uygulamasını Tamamladı!

Mastercard, Avustralya Merkez Bankası ve Dijital Finans Araştırma Merkezi ile birlikte dijital para birimi pilot projesini tamamladı. 

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mastercard, Avustralya Merkez Bankası ve Dijital Finans Araştırma Merkezi ile birlikte bir merkez bankası dijital para birimi pilot projesini tamamladı.

Proje, müşterini tanı protokollerinden geçen yetkili tarafların CBDC’leri nasıl tutabileceğini ve kullanabileceğini test etti.

Mastercard’dan yapılan açıklamaya göre proje ayrıca, pilot CBDC’yi kilitleyerek ve eşdeğer miktarda Ethereum tabanlı wrapped coin üreterek Ethereum tabanlı bir NFT’yi nasıl satın alabileceğini de test etti.

Mastercard’ın Avustralya bölümü başkanı Richard Wormald yaptığı açıklamada, “Dijital ekonomi olgunlaşmaya devam ettikçe, Mastercard tüketicilerden halka açık blok zincirleri de dahil olmak üzere birden fazla blok zinciri üzerinden ticarete katılma talebi gördü” dedi.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoinin Ağ Yükseltmesini Destekleyeceğini Açıkladı!

“Bu teknoloji yalnızca daha fazla tüketici seçeneği sunma potansiyeline sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda dijital para birimi alanında gerçek bir etki yaşatmak için kamu ve özel ağlar arasında işbirliği için yeni fırsatların kilidini açıyor.”

Avustralyalı finansal hizmetler firması Cuscal ve blockchain teknoloji firması Mintable da, Mastercard’ın pilot uygulamasına ortak oldu.

Mastercard, 2020’den bu yana CBDC’leri keşfetmeye ilgi gösteriyordu. Firma, 2021 yılında CBDC’ler için özel sektör ortağı olarak faaliyet gösterme isteğini dile getirmiş ve 2023 yılının Ağustos ayında Ripple ve Consensys ile bir CBDC programı oluşturmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail