Kripto HaberleriBitcoinFinansal İstikrar Kurulu'ndan Kripto Paralar İçin 2023 Mesajı!

Finansal İstikrar Kurulu’ndan Kripto Paralar İçin 2023 Mesajı!

FSB, kripto para regülasyon aciliyet çağrısı yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para birimlerinin benimsenmesi arttıkça ülkelerde bu sektörün düzenlenmesi gerektiğine inanıyor.

Bu bağlamda Bitcoin (BTC) ve kripto paralarda regülasyon çalışmaları yürüten ülkelerden biri de ABD oldu.

Kripto regülasyon konusunda çalışmalar yürütülse de net bir sonuca varılamayan ABD’de Finansal İstikrar Kurulu, 2023’ün başlarında kripto sektörünü düzenlemek için adımlar atmayı planladığını açıkladı.

Financial Times’a konuşan Finansal İstikrar Kurulu Genel Sekreteri Dietrich Domanski, FTX’in ve Alameda’nın iflasının kripto para regülasyonlarının acil olduğunu gösterdiğini söyledi.

“Son olaylar, kripto para birimlerinin içerdiği riskleri ele almanın gerçekten acil olduğunun kabulünü güçlendirdi.

FSB’nin kripto regülasyonlarına dair yaptığı çalışma planının bu alandaki aciliyeti yansıtacağını düşünüyorum.

Çalışma planları hazırlanırken FSB, kripto pazarlarını anlamayı öğrendi.

Bu bağlamda daha hızlı hareket etmelisin, daha fazlasını yapmalısın diyenleri küresel bir işbirliği sürecini izlemeye ve sonrasında daha hızlı hareket edebileceğimiz noktaları söylemeye davet ediyorum.”

G20 ülkelerinin merkez bankaları yöneticileri, finans yetkilileri ve düzenleyicilerden oluşan FSB, geçen hafta Basel’de bir araya gelmişti.

Bu toplantıda da kripto sektörüne yönelik regülasyonların aciliyetine dikkat çeken FSB, FTX‘in iflasına ve bu iflastan alınan derslere odaklandı.

FSB bu toplantıda FSB üyesi olmayan yargı bölgeleri de dahil olmak üzere küresel bir düzenleme ve denetim çerçevesi oluşturmak için FSB ve standart belirleyici organlar tarafından politika çalışma programını ilerletmeye yönelik aciliyet çağrısında bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları