BitcoinHaberler

Finlandiya Açıkladı: Milyonlarca Dolarlık Bitcoin (BTC) Satışa Çıkıyor!

Finlandiya, 2016'da ele geçirdiği yüklü miktarda BTC'yi satıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatının 40.000 doları görerek rekor kırması, devletlerin bile ellerindeki BTC’leri satışa çıkartmasına neden oldu. Birçok yatırımcı 40.000 dolarda görülen sert düzeltmenin sebebini merak etse de bunun aslında basit bir kar satışı ve düzeltme olduğu söylenebilir.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) 3800$ Düştü, Borsalar Bayram Etti! 306 Milyon Dolar Buhar Oldu

Finlandiya’nın gümrük birimi olarak bilinen Tulli, 2016 yılında suçlulardan ele geçirdiği 1.961 Bitcoin’i sonunda satıyor. Yerel bir haber kaynağının aktardığı bilgilere göre 2016 yılında ele geçirilen fonların an itibarıyla değeri 76 milyon doların üzerinde.

Finlandiya Ele Geçirdiği BTC’leri Satıyor

Yetkililer ve Finlandiya hükümeti bunu 2018 yılında satmayı planlasa da o tarihlerde bunların yeniden “suçluların eline” geçebileceği korkusu satışı engelledi. Bu şüphe hala bulunuyor olsa da Tulli yetkilileri satış yapmaktan başka bir çareleri olmadığını belirtti. Tulli CFO’su Pekka Pylkkanen konu hakkında yaptığı açıklamada bu BTC’leri ya kendileri ya da bir kurum aracılığıyla satacaklarını belirtti.

Söz konusu fonların önümüzdeki aylarda satılması ve açık arttırma yöntemine başvurulması bekleniyor. Bunları kanunlara göre başka bir hükümet kurumuna devretme veya bunların yok edilmesi için harekete geçme seçeneklerine de sahip olan Tulli yetkilileri 76 milyon doları görmezden gelemedi.

2016 yılında 700.000 dolar gibi düşük bir değere sahip olan fonların an itibarıyla 76 milyon dolardan işlem görüyor olması ise Bitcoin’in yıllar içerisindeki yükselişini net bir şekilde ortaya koyuyor. Lider kripto para birimi enflasyona dayanıklı ve sınırlı arz odaklı modeli ile yıllar boyunca en hızlı yükselen varlık oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu