Kripto HaberleriBitcoinFinlandiya Bitcoin Sözünü Tuttu! 1889 BTC Satıldı!

Finlandiya Bitcoin Sözünü Tuttu! 1889 BTC Satıldı!

Takip et

Finlandiya hükümeti, geçtiğimiz Nisan ayında çeşitli soruşturmalardan ele geçirilen Bitcoin’leri (BTC) satarak Rusya-Ukrayna arasındaki savaşta Ukrayna’ya destek olmak için bağışlayacaklarını açıklamıştı.

Finlandiya Gümrük Departmanı bugün yaptığı yazılı açıklamada, ele geçirilen 1889,1 Bitcoin‘in satıldığını duyurdu.

Finlandiya hükümeti, BTC’lerin satışından toplamda yaklaşık 46,5 milyon Euro (47.35 dolar) gelir elde etti.

Açıklamada söz konusu Bitcoin’lerin Gümrük tarafından seçilen iki kripto para komisyoncusu tarafından pazarlık usulüyle satıldığı belirtildi.

Gümrük idaresi daha önce Bitcoin satışını gerçekleştirmek için Finlandiya merkezli dijital varlık firmaları Coinmotion ve Tesseract’ı belirlemişti.

Söz konusu BTC’lerin uyuşturucu ve doping maddelerinin ticareti suçlarıyla ilgili soruşturmalarla bağlantılı olarak ele geçirildiğini belirten gümrük idaresi halihazırda satışı gerçekleşen 1889,1 BTC dışında geçerli bir müsadere kararı bekleyen yaklaşık 90 Bitcoin olduğunu açıkladı.

Gümrük ayrıca başka kripto paralara da el koyduğunu ancak soruşturmaları halen devam etiği için hangi kripto para olduğunu yada miktarlarını detaylı olarak açıklayamayacaklarını belirtti.

Finlandiya’dan Ukrayna’ya Bitcoin Yardımı!

Finlandiya hükümeti Nisan ayında yaptığı açıklamada çeşitli suçlardan ele geçirilen Bitcoin’leri satarak Ukrayna’ya bağışlayacaklarını açıklamıştı.

Finlandiya Maliye Bakanı Annika Saarikko, “Hükümet, Finlandiya Gümrüğü’nün el koyduğu Bitcoin’in satışından elde edilen gelir sayesinde Ukrayna’ya yardım etmek için on milyonlarca bağış yapacak.” demişti.

İlgili Haber
El Konulan Bitcoin'ler Ukrayna'ya Bağışlanacak!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları