BlockchainHaberler

FINMA: Blockchain İyi Görünüyor Ama İyi Olmayabilir

İsviçre'nin düzenleyicisi FINMA yeni bir Blockchain raporu yayınladı.

FINMA’dan yapılan açıklamada Blockchain teknolojisinin bankalar için ‘iyi gösterilmeye çalışıldığı’ bankaların ise bu konuda bazı çalışmaları olduğu açıklandı. Terör örgütlerinin ve diğer kimselerin hızlı işlemler ve kayıtlar sayesinde bankaların gözünden kaçabilecek olduğu, bunun ise ekonomik terör yaratabileceğinden söz edildi.

Üstü kapalı olarak İsviçre bankalarını uyaran FINMA bu konuda gerekli olan araştırmaları sürdürecek olduklarını ve Blockchain teknolojisinin ‘iyi olmayabileceğini’ açıkladı.

Blockchain’in daha çok terör örgütleri ve kötü niyetli kimseler tarafından aktif olarak iyi gösterildiğini ortaya süren raporlar ise gelecekte bankaların hataya düşmesine ve milyarlarca dolarlık kayıplar yaşayabileceklerine işaret ediyor. Hızlı kayıt özelliği sayesinde Blockchain ürünleri tercih edilse de bazen çok hızlı işlemler kurum ve kuruluşları takip edilebilme konusunda yanıltabiliyor.

Kripto paraların gizliliği ve yasa dışı işlerdeki kullanım oranlarına değindiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin ve Kripto Paraların Gizliliği Olmasa Yine De Kullanır Mısınız?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu