binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerFintech Şirketi Robinhood, Bitstamp'ı Satın Almasının Ardından Kripto Para Faaliyetlerini Genişletiyor!

Fintech Şirketi Robinhood, Bitstamp’ı Satın Almasının Ardından Kripto Para Faaliyetlerini Genişletiyor!

Robinhood'un kısa süre önce kripto borsası Bitstamp'ı satın alması, küresel ayak izinde önemli bir genişlemeye işaret ediyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yatırım bankası Architect Partners tarafından hazırlanan bir rapora göre, Robinhood’un kısa süre önce kripto borsası Bitstamp’ı satın alması, küresel ayak izinde önemli bir genişlemeye işaret ediyor.

Robinhood’un Bitstamp’i Satın Alması Küresel Erişimi Genişletiyor

Bu stratejik hamle, 2024’ün ilk çeyreğinde şirketin toplam gelirinin %20’sini oluşturan Robinhood’un iş modelinde kripto paranın artan öneminin altını çiziyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) düzenleyici incelemesiyle karşı karşıya olmasına rağmen, Robinhood dijital varlık işini güçlendirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz ay şirket, SEC’den Robinhood’un potansiyel olarak lisanssız menkul kıymetler olarak görülen belirli kripto tokenleri listelemesiyle ilgili olarak düzenleyicinin yaptırım uygulayabileceğini gösteren bir ön uyarı olan Wells Notice aldı.

Architect Partners, Bitstamp’ın satın alınmasının Robinhood’un küresel olarak faaliyet gösterme kabiliyetini önemli ölçüde artıracağını ve ABD’deki düzenleyici eylemlerin olası etkilerini hafifleteceğini vurguladı.

Raporda, Bu satın alma, ABD’nin eylemlerinden bağımsız olarak katılımı sağlamak için küresel erişimi anında genişletiyor denildi.

Satın almanın Robinhood’un kurumsal tekliflerini de güçlendirmesi ve şirketi gelişen dijital varlık alanında önemli bir oyuncu olarak konumlandırması bekleniyor.

Kurumlara hizmet verebilme kabiliyetiyle Robinhood, kripto para piyasasında güçlü bir etkiye sahip halka açık birkaç şirketten biri olarak ortaya çıkıyor.

İlgili Haber  Wintermute CEO'su: "Ethereum Çökerse Solana Yüzünden Değil, Bu Yüzden Çökecek"

Uzun operasyonel geçmişi ve kapsamlı küresel lisanslamasıyla bilinen Bitstamp, Robinhood tarafından 200 milyon dolar nakit karşılığında satın alındı.

Bu fiyat, Bitstamp’ın 2018’deki çoğunluk yatırımı sırasında aldığı 500 milyon dolarlık değerlemeden önemli bir indirimi temsil ediyor.

Architect Partners, Bitstamp’i Robinhood için “önemli bir varlık” olarak tanımlarken, Bitstamp’in köklü itibarına ve küresel erişimine atıfta bulundu.

Robinhood’un bu satın alma yoluyla genişlemesi, şirketin düzenleyici zorluklara rağmen kripto para sektöründeki varlığını büyütme konusundaki kararlılığını vurguluyor.

Bu hamle, hizmet tekliflerini geliştirmek ve küresel dijital varlık pazarında rekabet avantajını korumak için stratejik bir adım olarak görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail