Kripto HaberleriBitcoinİddia: SEC Yetkilileri Bitcoin (BTC) Mucidi ile mi Görüştü? İşte Ayrıntılar!

İddia: SEC Yetkilileri Bitcoin (BTC) Mucidi ile mi Görüştü? İşte Ayrıntılar!

Takip et

Fox Business muhabiri Eleanor Terrett kısa süre önce attığı bir tweette ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ve ünlü risk sermayedarı Tim Draper’ın Bitcoin’in (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğini bildiğini öne sürdü.

Bitcoin (BTC) Üreticisi Satoshi Nakamoto Beş Yıl Önce SEC İle Görüştü Mü?

Terrett bu sansasyonel iddiayı, eski Direktör Bill Hinman’ın kamuya açık ajandasının bir kopyasını elde ettikten sonra ortaya attı. Bu ajandada Satoshi ve Draper ile SEC yetkilisi Valerie Szczepanik tarafından düzenlenen bir toplantı da yer alıyor.

Ancak, 23 Ağustos 2017’de gerçekleşen toplantının bir sır olmadığını belirtmek gerekiyor. 26 Ağustos 2017’de Draper, kendisini Satoshi Nakamoto olarak tanıtan bir sahtekâr tarafından kandırıldığı için şikâyetçi olmuştu.

Bundan kısa bir süre sonra, The Verge bu toplantı hakkında bazı ayrıntılar verdi. Draper ve sahte Satoshi görünüşe göre yeni bir kripto para arzını (ICO) tartışıyorlardı.

Sahtekar, potansiyel yatırımcıları aslında orijinal kripto para birimini kendisinin oluşturduğuna ikna etmeye çalışıyordu.

The Verge’e konuşan dolandırıcı, SEC komisyon üyelerinden birinin kendisiyle Japonca konuşmaya çalıştığını iddia etti.

İlgili Haber
Japonya, Bitcoin ve Kripto Para Alanında Yeni Kurallar Getirmeye Hazırlanıyor: İşte Detaylar!

O dönemde, kurum rapor hakkında yorum yapmayı reddetti. Ancak yakın zamanda yayınlanan program sahte Satoshi ile görüşmelerin gerçekleştiğini doğruluyor gibi görünüyor.

Ancak SEC yetkililerinin bir dolandırıcıyla konuştuklarının farkına varıp varmadıkları belirsizliğini koruyor. The Verge tarafından incelenen e-postalar, düzenleyicilerin sahte Satoshi’nin iddialarını ciddiye almadığını gösteriyor.

Satoshi olduğunu iddia eden dolandırıcıların sayısı oldukça fazla, ancak Bitcoin üreticisinin gerçek kimliği hala bilinmiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları