Altcoin

Floki Inu (FLOKI) Reklamları İngiltere’de Yasaklandı! İşte Gerekçesi

Dogecoin muadili kripto paralardan biri olan Floki Inu'nun İngiltere'de yayınlanan reklamlarına denetleyici kurum yasak getirdi.

Birleşik Krallık Reklam Standartları Kurumu (ASA), Floki Inu altcoininin metrolarda bulunan reklamlarını yasaklama kararı aldı. Kurum yasağın sebebini söz konusu reklamda tüketicilerin “kripto para fırsatını kaçırma korkusunu” suiistimal edildiği şeklinde açıkladı.

Dogecoin Muadili Altcoin Son Dönemde Yoğun Bir Reklam Kampanyası Yürütüyor

Elon Musk’ın evcil hayvanının isminden esinlenerek adlandırılan Floki Inu, geçtiğimiz yıl Londra otobüs ve metrosunda bir reklam kampanyası başlatmıştı. Reklamda çizgi film şeklinde bir Shiba Inu cinsi köpek, Viking kaskı takmış şekilde tüketicilere eğer Dogecoin gibi popüler kripto para fırsatlarını kaçırmışlarsa Floki Inu’nun yeni alternatif olduğunu iddia ediyordu.

Reklamda ayrıca altcoinin fiyatının yukarı gidebileceği gibi aşağı da inebileceği ve kripto paraların İngiltere’de düzenlenmediği şeklinde uyarılar da bulunuyordu.

Ülkenin reklam alanındaki yetkili kurumu ASA, reklam kampanyasının kripto paraların sahip olduğu riskleri önemsizleştirdiğini, insanların fırsat kaçırma korkusunu tetiklediğini ve kripto konusunda bilgisi zayıf insanlar üzerinden çıkar elde etmek istediğine hükmetti.

Floki Inu Reklamlarda Yalnızca Bilgili Müşterilerin Hedef Alındığını İddia Etti

Floki Inu geliştiricileri ise reklamın “yalnızca bilgili müşterileri” hedef aldığını iddia etti. Diğer taraftan şirket, reklamın altında yer alan küçük yazılar ile birlikte dijital varlıklar konusunda bilgi sahibi olmayan “ortalama tüketicilerin” korunduğunu söyledi.

Ancak ASA, kripto paraların “yüksek profilli ve güncel bir konu” olduğu sonucuna vardı ve söz konusu reklamların genel halka yönelik olduğunu belirtti. Kuruma göre şirketin ana reklam metnine kıyasla uyarılar için daha küçük metinler kullanması tüketicilere Floki Inu satın almamaları halinde potansiyel kazançları kaçırdıklarına dair izlenim verdi.

İlgili Haber
Floki Inu (FLOKI) Türkiye Televizyonlarında Reklam Verecek!

Düzenleyici kurum ayrıca söz konusu reklamın tüketicilerin deneyimsizliklerinden faydalanmak istediğini ve bu yüzden sorumsuzca ve kurallara aykırı olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu