Kripto HaberleriBorsaForbes, Binance ile İlgili İddialarda Bulundu: Binance Üzerinden Yeni FUD Dalgası mı...

Forbes, Binance ile İlgili İddialarda Bulundu: Binance Üzerinden Yeni FUD Dalgası mı Yayılmak İsteniyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en fazla okunan iş dünyası yayın organlarından Forbes, bugün internet sitesi üzerinden kaleme alınan bir araştırma yazısında Binance borsası hakkında çok kritik iddialar ortaya attı.

On-chain verileri inceleyerek kripto para borsası hakkında araştırma yapan Forbes ekibi, kullanıcıların Binance’e emanet ettiği 1,78 milyar doları hedge fonlarına aktarıldığını ileri sürdü. Binance, iddiaya göre bu hamleyle arzı azaltmadan B-USDC teminatının içini boşaltıyor.

Ünlü iş dergisinin internet sitesine yayınlanan araştırma haberi şimdilik geniş kitlelere yayılmadı. Ancak haberi okuyan kripto yatırımcılarının büyük kısmı Twitter üzerinden tepki gösterdi. Kriptoseverler haberin dayanaksız olduğunu ve piyasaya korku salmak için kasıtlı olarak yayına alındığını ileriye sürdü.

Zira Binance üzerinden yayılmaya çalışılan korku havası bilinen bir gerçek. Daha önce birçok kez Binance üzerinden yapılan asılsız haberler ile piyasada manipülasyon yapılmak istendi.

Öte yandan dev kripto borsası, kendisiyle ilişkili BNB zincirindeki diğer tokenların kullanımını kolaylaştırmak için B-peg token piyasaya sürüyor. Binance, peg tokenlar için %100 teminat sağlamayı kendine şart koşuyor. Örneğin 100 birim B-ETH piyasada ise kasada 100 adet Ethereum bulunması gerekli.

Güncelleme

Konu ile ilgili Binance tarafından açıklama geldi. Binance iddiaların asılsız olduğunu ve bahsi geçen cüzdan adreslerinin dahili aktarımlarla alakalı olduğunu açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları