AltcoinHaberler

Fortnite CEO’sundan Sahte Kripto Para Tepkisi: PancakeSwap Tepki Çekti!

Dünyanın en popüler video oyunlarından olan Fortnite'ın arkasındaki Epic Games'in CEO'su, sahte tokenlere ve bunları listeleyenlere tepki gösterdi.

Dünyanın en popüler video oyunlarından birisi olarak gösterilen Fortnite’ın arkasındaki Epic Games‘in CEO’su Tim Sweeney, kripto para sektörüne tepki gösterdi.

CEO, sahte Fortnite tokenlerini listeleyen merkeziyetsiz platformlara yönelik açıklamalarda bulundu ve bunu uygun bulmadığını aktardı.

Fortnite Token, Gerçek Değil

2017 yılında piyasaya sürülen Fortnite, 350 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip. Sweeney buna rağmen 350 milyon kişinin bilgisinin, sahte token piyasaya sürenlerce kullanıldığını vurguladı.

Fortnite’ın bir kripto parası olmadığını vurgulayan ünlü isim, bunu pazarlayan Twitter hesapları bile olduğunu aktardı.

Epic Games’in avukatlarının konu ile ilgili çalışma başlattığını da aktaran Sweeney, buna izin veren kripto para platformlarına da tepki gösterdi.

Sweeney aslında “Fortnite Token (FNT) isimli kripto paraya tepki göstermekte. Söz konusu kripto para, SushiSwap, PancakeSwap ve CronaSwap üzerinde alınıp satılabilmekte.

Sweeney buna ek olarak “Fortnite_Token” kullanıcı adına sahip Twitter hesabının da dolandırıcılıkla ilişkili olduğunu aktardı.

İlginç bir şekilde şirketin CEO’sunun dolandırıcılık dediği hesap ise bunun dolandırıcılık olmadığını Twitter üzerinden savundu. Daha sonra hesap alınan şikayetler sonrasında kapatıldı.

FNT‘nin değeri Ocak ayından bu yana %96 düşüş yaşadı ve son 24 saat içerisinde sadece 250 dolarlık ticari hacim elde etti.

Bu da aslında tokenin teknik olarak öldüğünü göstermekte. Daha önce birçok oyunun ve popüler figürün sahte kripto para birimleri piyasaya sürülmüş ve bundan kazanç elde edilmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu