Kripto Para

FSB: Kripto Paralar Asla Bir Tehdit Değil!

Finansal İstikrar Kurulu (FSB) kripto paraları risk olarak görmedi.

Finansal İstikrar Kurulu (FSB) kripto paralar hakkında yayınladığı açıklama metninde kripto paraların dünyaya yönelik kritik bir risk olmadığını ve tek başına tehdit içermediğini açıkladı. Kripto paraların bazı ülkelerde ekonomik olarak tehdit unsuru olarak algılanması, Hindistan, Çin ve daha birçok ülkede tehlike olarak görülmesi sonrasında bu açıklamayı yapan FSB, kripto para tehditlerinin tek başına unsur olmadığını ve çoğul olarak tehditlerin olabilecek olduğunu açıkladı.

İnsanların kripto paralardan korkmalarını isteyen hükümetlere ve devletlere karşı yapılmış olan bu açıklama aslında kripto paraların tek başına zararsız olduğunu, zararın yine insanlar dolayısı ile geldiğini ve bunun sıradan para birimleri içinde geçerli olduğunu gösterir nitelikte.

Riskli görmediler

Finansal İstikrar Kurulu (FSB) tarafından riskli görülmeyen kripto paraların, insanlar için bir risk olmadığı gayet açık. İnsanların kripto paralar ile karşı tarafa risk yaratan işlemler yapması ve siber saldırganların olması, kripto para borsalarının hileli bazı işlemleri ve adımları kendi başına güvenilir olan Bitcoin’i bile bazen güvenilmez kılabiliyor. Bunu normal paralarda da yaşamak mümkün olduğundan, kripto paralar eğer iyi korunursa ve iyi kripto para borsaları tercih edilirse riskler minimum seviyeye indirilebilir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kaynak
FSB

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box