Kripto HaberleriBorsaFTX Avukatlarından Şok İstek: ''Bu Paraları Şubat Sonuna Kadar İade Edin!''

FTX Avukatlarından Şok İstek: ”Bu Paraları Şubat Sonuna Kadar İade Edin!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İflas eden kripto para borsası FTX, siyasi isimlerden ve gruplardan eski CEO Sam Bankman-Fried ve diğer FTX yöneticileriyle bağlantılı bağışları Şubat ayı sonuna kadar iade etmelerini istiyor.

FTX Alacaklıları Siyasi Bağışların Şubat Sonuna Kadar İade Edilmesini İstiyor

Borsa, FTX’in siyasi isimlere, siyasi eylem gruplarına ve diğer katkı ve ödeme alıcılarına gizli bildirimler gönderdiğini söyledi. Kripto borsası Kasım ayında iflas koruması için başvuruda bulunmuştu.

Ocak ayında dosyalanan mahkeme belgelerine göre, FTX alacaklıları Mart 2020 ile Kasım 2022 arasında yapılan 93 milyon dolarlık siyasi bağışı inceliyor.

Bankman-Fried, ayrı bir ceza davasında diğer suçlamaların yanı sıra kampanya finansmanı yasalarını ihlal etmekten suçlu olmadığını kabul etmişti.

İlgili Haber
Bu Meme Token Son Bir Haftada Hareketlendi! Veriler Ne Diyor?

FTX bağlantılı fonları alan bazı siyasi gruplar parayı iade etmek için şimdiden adımlar attılar.

Demokratik Ulusal Komite, partinin önemli Senato ve Meclis kampanya komiteleri ile birlikte Aralık ayında FTX ile bağlantılı 1 milyon dolardan fazla nakit parayı bir kenara ayıracaklarını ve iflas avukatlarının talimatı üzerine iade edeceklerini söyledi.

FTX ile bağlantılı bağışlar alan bazı milletvekilleri, parayı hayır kurumlarına bağışlayarak borsayla aralarına sembolik olarak mesafe koymak için adımlar attılar. FTX, bunun iflas avukatlarının fonları geri almaya çalışmasını engellemeyeceği konusunda uyardı.

FTX, “Alıcılar, bir FTX katılımcısından alınan herhangi bir ödeme tutarında üçüncü bir tarafa (bir hayır kurumu dahil) ödeme veya bağış yapmanın, FTX borçlularının alıcıdan veya sonraki herhangi bir devralandan geri alma talebinde bulunmasını engellemediği konusunda uyarılır” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları