HaberlerKripto Para

FTX CEO’su 2022 Yılında Kripto Para Endüstrisi İçin Önemli Noktaları Paylaştı!

Ünlü CEO, kripto para piyasasındaki düzenleme ve ölçeklendirme sorunlarına dikkat çekti.

Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, Twitter hesabından yaptığı uzun bir paylaşımda kripto para piyasası hakkında değerlendirme yaptı.

2022 yılında kripto endüstrisinin ilerlemesi için üç temel nokta olduğuna değinen ünlü CEO, bunların düzenleme, ölçeklendirme ve işlem hızı olduğunu ifade etti.

Kripto milyarderi Sam Bankman-Fried ilk olarak, düzenleyiciler ile kripto para şirketleri arasındaki artan sorunların kripto endüstrisi için kilit sorunlardan biri olduğunu belirttikten sonra tüm kripto para şirketleri için kapsayıcı bir düzenleme olması gerektiğine inandığını söyledi.

“Düzenleyici belirsizlik, kripto endüstrinin güvenli bir şekilde ilerlemesini ve kurumsal oyuncuların dahil olmasını zorlaştırıyor. Bu bağlamda tüketicilerin ve kurumların dijital varlık ekosistemi ile arayüz oluşturma konusunda tüketicilerin kendilerini rahat hissedecekleri şekilde müşteri koruması ile düzenleyici netlik olması gerekli.”

Mevcut blok zincirlerinin, kripto paraların kitlesel olarak benimsenmesi için yeterince hızlı olmadığını savunan FTX’in genç CEO’su, ölçeklendirme sorunlarına dikkat çekti. Fried, tek bir zincirin bile gerekli ölçeklenebilirlik düzeyine ulaşmadığını belirterek “Bir blockchain projesi hızlı olduğunu söylediğinde hep gülerim. Henüz hiçbiri yeterince hızlı değil!” dedi.

Sam Bankman-Fried, kripto piyasasındaki kitlesel benimsenmenin artması için video oyunlarını göstererek, bu oyunların ölçeklendirme sorununda iyi bir çözüm yolu olabileceğini belirtti ve oyun topluluğuna girmeyi önerdi.

“Video oyunlarının mevcut kullanıcı tabanından yararlanmak çok büyük bir çözüm olabilir. Bu da her yıl milyarlarca kullanıcı ve yüz milyarlarca $ demek.”

Forbes’a göre 22,5 milyar $’lık net değeri ile kripto piyasasındaki 30 yaşın altında bilinen en zengin kişi olan Bankman Fried, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada milyarderler vergisini desteklediğini ve milyarderlerin daha fazla vergi ödemesinin adil olduğunu düşündüğünü belirtmişti.

İlgili Haber
FTX CEO'su: "Milyarderler Vergisini Destekliyorum!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu