BitcoinHaberlerKripto Para

FTX CEO’su: “Bitcoin ve Kripto Paraların Çöküşünden FED Sorumlu!”

FTX CEO'su kripto piyasasındaki çöküşü değerlendirdi.

Kripto para piyasasında ardı ardına yaşanan düşüşler yatırımcıları tedirgin etmeye devam ederken, önde gelen kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman- Fried kripto sektörünün nasıl toparlanacağını açıkladı.

“Bitcoin’deki Çöküşten FED Sorumlu!”

FTX kurucusu NPR’ye verdiği röportajda, kripto para birimlerinin yaşadığı büyük çöküşten FED’in sorumlu olduğunu belirtti.

“FED yüksek enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını agresif bir şekilde artırdı. Bu da risk beklentilerinin yeniden ayarlanmasına yol açtı.

Kripto para birimleri de buna tepki olarak sert ve büyük düşüşler yaşadı.”

FED’in, kripto piyasası da dahil finansal piyasaların düşmesinin ana nedeni olduğunu savunan SBF, piyasadaki krizin sektördeki önde gelen şirketlerin yardımıyla çözülebileceğini belirtti.

Bu bağlamda geçtiğimiz yıl Japon borsası Liquid’in hacklendiğini ve bu olay sonrası FTX’in şirkete 120 milyon dolarlık finansman sağladığını hatırlatan SBF, şunları söyledi:

“Yaşanan krizi durdurmak için kendimize zarar versek bile adım atmayı ciddi olarak düşünme sorumluluğumuz olduğunu hissediyorum.

Buna sebep olan bizler olmasak veya karışmamış olsak bile ekosistem için sağlıklı olanın bu olduğunu düşünüyorum ve büyümesine ve gelişmesine yardımcı olabilecek şeyi yapmak istiyorum.”

FED, Faiz Kararını Açıkladı!

Geçtiğimiz hafta FED, 1994’ten bu yana en büyük 75 baz puanlık faiz artışını açıkladı.

FED’in zor bir konu ile uğraştığını kabul eden SBF bunu takdir ettiğini bu durumu “bir kaya ile sert bir yer arasında sıkışıp kalmaya” benzettiğini söyledi.

FED’in kararları sonrası ilerdeki kararlarından tüm piyasanın korktuğunu söyleyen genç milyarder, “Kelimenin tam anlamıyla piyasalar korkuyor. Parası olan insanlar korkuyor.” dedi.

Faiz artırım haberinin ardından kısa bir yükseliş yaşayan Bitcoin (BTC) daha sonra düşüşe geçmişti.

İlgili Haber
Son Dakika: FED Faiz Kararını Açıkladı, Bitcoin ve Ethereum Düşüşe Geçti!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

Tüm borsalar hırsız ve DOLANDIRICI AKŞAM AL SABAH sıfırla hiç kimse hakımızı savunmadı LUNA DA BİNANCE DE HIRSIZ


Başa dön tuşu