HaberlerKripto Para

FTX CEO’su Kripto Para Kışının Geldiğine İnanmıyor!

FTX son finansman turunda 400 milyon dolarlık yatırım aldı.

Sam Bankman Fried’ın sahibi olduğu FTX borsası 400 milyon dolarlık C serisi finansman turunun tamamlandığını ve FTX’in 32 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştığını duyurdu.

Dijital varlık yatırım şirketi Paradigm liderliğinde gerçekleşen son finansman turuna Temasek, , Ontario Teachers’ Pension Plan Board, NEA, IVP, SoftBank Vision Fund 2, Lightspeed Venture Partners, Steadview Capital, Tiger Global ve Insight Partners gibi önemli isimler de katıldı.

“Önemli Bir Dönüm Noktası!”

FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried yeni finansman  turunun borsa için önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“FTX, dijital varlıklara güvenli ve uyumlu bir şekilde erişimi kolaylaştırmak için düzenleyicilerle etkileşime devam etmeye çalışacak.

Misyonumuza ulaşmak ve 2022 ve sonrasında muazzam büyümemizi sürdürmek için yatırımcılarımızla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Fried ayrıca son gerçekleşen finansmanın şirketin daha fazla ürün piyasaya sürmeye devam etmesine ve küresel varlığını genişletmesine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

FTX’in C finansman turuna katılan tüm yatırımcıların, FTX’in ABD merkezli kolu FTX US için 26 Ocak’ta gerçekleşen A Serisi finansman turuna da katıldığı belirtildi.

FTX U.S geçtiğimiz hafta tamamlanan A finansman turunda 400 milyon dolar yatırım almıştı.

İlgili Haber
Kripto Para Borsası FTX.US, 400 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

“Bu Kripto Kışı Değil!”

FTX’in genç CEO’su yaptığı açıklamada ayrıca piyasadaki bazı önemli isimlerin kripto kışına girdiğimize dair görüşlerine katılmadığını belirtti:

“Bence uzun vadeli bir kripto kışına girmiyoruz. Sadece faiz oranlarındaki beklentinin değişmesi kripto piyasalarını da hareketlendirdi.”

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu