HaberlerKripto Para

FTX CEO’sundan Diğer Kripto Para Borsalarına Rusya Eleştirisi!

FTX CEO'su, kripto para borsalarının Rusya yaptırım kararlarına karşı duruşlarını eleştirdi.

FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası Rusya’ya uygulanan yaptırımlar karşısında kripto para borsalarının belirsiz duruşlarını eleştirdi.

SBF: “Kripto Borsalarının Kararları Beni Hayal Kırıklığına Uğrattı!”

Florida’da Vadeli İşlemler Endüstrisi Derneği konferansında konuşan Fried, “Sektörümüzün bu konuda aldığı kararlar beni çok hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

Binance, Coinbase ve Kraken gibi kripto para borsalarının tüm Rus kullanıcıların hesaplarını kapatma çağrısına olumsuz yanıt vermesine atıf yapan FTX CEO’su, borsaların kararları ile ilgili şu ifadeleri kullandı.

“Bu durum kripto para sektörü adına iyi olmadı.

Alınan kararlar sanki regülasyon karşıtıymış gibi algılandı, kulağa da öyle geliyor. Ve bence bu durum, büyük bir algı sorununa yol açtı.

Borsaların duruşlarının aslında gerçekten kararların içeriğiyle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Bu durum kararların ve taleplerin sunulma şekliyle ilgili.”

FTX’in Yaptırım Kararlarına Karşı Duruşu!

FTX’in yaptırım uygulanan tüm tüzel ve gerçek kişilere hizmet vermeyi derhal kestiğini, yaptırım uygulanmayanlar da dahil olmak üzere tüm Rus bankalarına erişimi kestiğini belirten Bankman-Fried, Rusya’nın yaptırımları delmek için FTX borsasını kullanamayacağını vurguladı.

Genç kripto milyarderi, ayrıca FTX’in yaptırım uygulanmayan Rus kullanıcılarının kara para aklama kontrolünden geçmek şartı ile ticaret yapmasına izin verdiklerini belirtti.

Bankman-Fried, Rusya konusunda ABD Hazinesi ile sürekli olarak iletişim halinde olduklarını da söyledi.

Fried ayrıca CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda Rus oligarkların uygulanan yaptırımları aşmak için kripto paraları kullanmasını zorlaştıran birçok süreç olduğuna dikkat çekti.

Fried, son olarak kripto işlemine taraf olan bankaların ve şahısların yaptıkları işlemlerin hepsinin tek tek yaptırım kontrollerinden geçtiğini sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu