HaberlerKripto Para

FTX Visa Destekli Kripto Para Kartını Piyasaya Sürdü!

Ünlü kripto para borsası FTX, borsa kullanıcıları için "FTX Visa Kartı'nın" resmen piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Dünyaca ünlü kripto para borsası FTX, borsa kullanıcıları için “FTX Visa Kartı‘nın” resmen piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried twitterdan bugün yaptığı paylaşımda FTX Visa kartının fiziken çıktığını açıkladı.

Resmi sitede yapılan açıklamada yeni FTX Visa kartının tamamen ücretsiz olduğu belirtildi. FTX kart sahipleri bu yeni ödeme yöntemi ile birlikte dünya çapında Visa’nın geçerli olduğu her yerde kripto para birimlerini işlem ücreti olmadan kullanabilecekler.

Yapılan açıklamada ayrıca FTX hesaplarında tutulan kripto para birimlerinin POS işlemi sırasında otomatik olarak ilgili itibari para birimine dönüştürüleceği de belirtildi.

FTX Visa Card ABD’de Kullanılamayacak!

FTX kartı almak için yapılması gerekenler şu şekilde açıklandı:

“FTX Visa Card almak için bekleme listesine gerekli bilgileri girip başvuru yapmanız gerekmektedir.

FTX kart, başvuran kişinin ikamet ettiği bölgede kullanılabilir olur olmaz kişiye bir e-posta gönderilecektir.

Bekleme listesi uygulaması için halihazırda 195 ülke seçilebilir durumda iken Amerika Birleşik Devletleri bu ülkeler arasında bulunmuyor. Bu da FTX Visa kartı için ABD’den başvuru yapılamayacağı ve ülkede kullanılamayacağı anlamına geliyor.

2021 yılında FTX’in ABD kolu yalnızca borsa kullanıcılarına Visa uyumlu bir banka kartı vermişti. Ancak verilen bu kart fiziki değil sanal bir karttı.

Henüz ülkemizde de kullanıma açık olmayan bu hizmetin ilerleyen süreçte birçok ülkede aktif olması için çalışmalar yapılacağı bildirildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu