HaberlerKripto Para

G7 Zirvesinde Kripto Para Regülasyonu Gündeme Gelebilir: İşte Söylentiler!

Almanya'da gerçekleşecek G7 zirvesinde son açıklamalara göre kripto para regülsyonu gündeme gelebilir.

Francois Villeroy de Galhau, Reuters’a yaptığı açıklamasında G7 ülkelerinde kripto para regülasyonuna dair yaklaşan tartışmalar hakkında konuştu.

G7 Toplantısında Kripto Para Regülasyonu Konuşulacak

Reuters’da yayınlanan makaleye göre, Fransa Merkez Bankası başkanı Francois Villeroy de Galhau, Almanya’da düzenlenecek olan G7 zirvesinde kripto regülasyonunun da odak noktası olacağını söyledi.

Villeroy de Galhau, geçtiğimiz hafta UST ve LUNA tokenlerinin çöküşü ile birlikte kripto piyasasında eşi benzeri görülmemiş bir dalgalanma yaşanmasının ardından bu konunun G7 zirvesi gündemine eklendiğini açıkladı:

“Geçtiğimiz hafta yaşanan olaylar, bu alan için küresel bir regülasyon ihtiyacı için acil çağrı niteliğindeydi.”

Villeroy de Galhau bu açıklamasını bugün küresel yükselen piyasalar konferansı sırasında dile getirdi.

G7 finans liderleri kripto para alanının regülasyonu hakkında 2020 yılının son çeyreğinden bu yana tartışmalar yürütüyor. Bu tartışmaların ana odağı şimdiye kadar merkez bankası dijital para birimleri ve stablecoinler olmuştu.

UST ve LUNA Tokenlerinin Çöküşü Daha Fazla Kısıtlama Getirebilir

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Anchor Protocol (ANC) üzerindeki UST havuzlarının stabilitesi yitirilmiş ve UST tokeni olması gereken 1 dolar fiyatının altına inmişti. Bunun sonucunda kripto para piyasasında devasa boyutlarda likidasyonlar olmuş ve piyasa zor günler geçirmişti.

İlgili Haber
Janet Yellen TerraUSD Hakkında Konuştu Bitcoin Tepki Verdi!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da yaptığı açıklamasında son stablecoin olayları sonrasında kripto ve stablecoin sektörü için yeni bir düzenleyici çerçeve ihtiyacını gözler önüne serdiğini söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu