Kripto HaberleriBorsaGemini Kurucu Ortağı, ABD Bankacılık Sistemini Eleştirdi!

Gemini Kurucu Ortağı, ABD Bankacılık Sistemini Eleştirdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Gemini’nin kurucularından Tyler Winklevoss, ülkesindeki bankacılık sistemini bir dizi tweet ile eleştirdi.

Gemini kurucusu; hükümetin sadece en büyük bankaları koruduğunu, geride kalanları ise risklerle baş başa bıraktığını vurguladı.

Winklevoss, ABD finans kurumlarının bankacılık sistemini şişkin bankalar, bölgesel bankalar ve hesabı olmayan bankalar olarak üçe ayırdığını vurguladı. Kripto fenomenine göre bu sınıflandırma kast sistemine benziyor.

Gemini kurucusu, dev bankalarda varlığı bulunan bireylerin kesinlikle endişelenmemesi gerektiğini belirtti. Çünkü bu bankalar batamayacak kadar büyük.

“Hükümet, dev bankaların batmasına hiç bir şekilde müsaade etmiyor ve anında yardıma koşuyor.”

Bölgesel Bankalar Risk Altında

Tyler Winklevoss, dev bankalara uygulanan muamelenin bölgesel bankalara neden uygulanmadığını sorguladı. Çünkü bu tür finans kuruluşlarında müşteriler için mevduatın tamamı garanti edilmiyor. FDIC, bölgesel bankalardaki mevduatların sadece 250 bin dolarlık kısmını sigorta kapsamında tutuyor.

Gemini kurucusunun belirttiği üçüncü sınıf, hesapsız bankalarda ise hiç bir devlet güvencesi bulunmuyor. Winklevoss’a göre bu durum eşit bir oyun alanı yaşatmıyor.

Tyler Winklevoss son olarak faaliyetlerine son verilen Silicon Valley Bank için hükümetin aldığı mevduat garanti önlemi hakkında ise şu yorumu yaptı:

“Amerikan hükümeti, bankacılık krizini önlemek amacıyla harika bir iş çıkardı. Kendileri başlattıkları krizi kendileri bastırarak kahraman oldular.”

Gemini kurucu ortağının hazırladığı tweet dizisinin altına yorum yapan kriptoseverler ise Bitcoin’in söz konusu eşitsizliğe çözüm getirdiğini yineledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları