Kripto HaberleriBitcoinGenesis Alacaklıları Harekete Geçti! DCG ve Barry Silbert'a Dava Şoku!

Genesis Alacaklıları Harekete Geçti! DCG ve Barry Silbert’a Dava Şoku!

Genesis alacaklıları DCG ve Barry Silbert'a karşı dava açtı.

Takip et

Geçtiğimiz günlerde iflas başvurusunda bulunan kripto para şirketi Genesis‘in ana şirketi Digital Currency Group (DCG) ve kurucusu Barry Silbert hakkında dava açıldı.

Cointelegraph’ın haberine göre, bir grup Genesis alacaklısı, DCG ve CEO’su Barry Silbert aleyhine federal menkul kıymetler yasalarının ihlal edildiği iddiasıyla menkul kıymet davası açtı.

Bu davayı Genesis alacaklıları adına Connecticut merkezli hukuk firması Silver Golub & Teitell LLP (SGT) açtı.

SGT şikayet dilekçesinde Genesis’in Menkul Kıymetler Borsası Yasasının 10(b) Bölümü’nü ihlal etmesiyle birlikte, Genesis’in mali durumunu kasten yanlış beyan ettiğini, yanlış ve yanıltıcı beyanda bulunarak menkul kıymetler dolandırıcılığı suçunu işlediğini iddia etti.

SGT’nin dilekçesine göre Genesis dolandırıcılık eylemlerini potansiyel dijital varlık borç verenlerini dijital varlıklarını Genesis’e borç vermeye teşvik etmek ve mevcut borç verenlerin dijital varlıklarını kullanmalarını önlemek yoluyla gerçekleştirildiğini söyledi.

FTX’in iflasından sonra 16 Kasım 2022’de para çekme işlemlerini askıya alan Genesis Global Capital, 19 Ocak 2023’te iflas başvurusunda bulundu.

Genesis’in alacaklıları içinde Winklevoss kardeşler tarafından kurulan kripto para borsası Gemini de yer alıyor.

Genesis’in en büyük alacaklılarından biri olan Gemini müşterilerine 900 milyon dolar borcu bulunuyor.

SGT’nin dava haberinden sonra, Genesis’in iflasından sonra DCG ve Barry Silbert’ı dava açmakla tehdit eden Gemini kurucu ortağı Cameron Winklevoss‘un SGT’nin açtığı davaya katılıp katılmayacağı gündeme geldi.

İlgili Haber
Gündemdeki Grayscale'in CEO'su Sessizliğini Bozdu: SEC'e Karşı Sert Sözler!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları